Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Sözleşmeli Teknisyen Alımı

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Teknisyen Alımı Yapacaktır.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumundan:

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI


Kurumumuz bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası, Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 8 ve 11'inci maddeleri, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar kapsamında sözleşmeli pozisyonda istihdam edilmek üzere 1 teknisyen alımı yapılacaktır.

1. Sözleşmeli Teknisyen Pozisyonuna Yerleşebilmek İçin Gereken Şartlar
1.1. Genel Şartlar
a) Aşağıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak,
b) Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmakla birlikte doğum tarihi 01.01.1987 ve sonrası olanlar başvurabilecektir,
c) Mesleğin ifasına engel olacak bir engeli ya da hastalığı bulunmamak,
d)  Askerlik hizmetini yapmış yahut erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak ya da askerlikle ilgisi bulunmamak,
e) Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’li olarak çalışmıyor olmak,
f) Kamu kurumlarında 4/B Sözleşmeli personel olarak çalışıyorken, son bir yıl içerisinde tek taraflı sözleşme feshinde bulunmamış olmak.
1.2. Özel şartlar:
A-Sözleşmeli Teknisyen pozisyonuna başvurabilmek için;
a)   Meslek liselerinin Elektrik/Elektrik-elektronik teknolojisi alanı mezunu olmakla birlikte en az 3 yıl Elektrik Tesisatçısı/Pano Montörü meslek alanında çalışmış olmak ve bunu SGK'dan alınacak belgeyle ibraz etmek.
b)   2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS-P94 puan türünden 60 veya üzeri puan almış olmak, gerekmektedir.
1.3.  Başvuru tarihi:
Başvurular 30/05/ 2022 günü başlayıp, 05/06/2022 günü sona erecektir.
1.4.  Başvuru yeri ve şekli:
- Adaylar başvurularını 30/05/2022-05/06/2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden gerçekleştirebilecektir.
- Adaylar bu ilanda yer alan yalnızca bir sözleşmeli pozisyon için başvuru Adayların başvuru işlemini tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Alındı” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu hususta sorumluluk başvuru yapan adaya aittir.

2.  Başvuruların Değerlendirilmesi ve Nihai Sonuçların İlanı
- Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan; ilan sözleşmeli teknisyen pozisyonuna 2020 yılı KPSS ortaöğretim (KPSS P94) puan türüne göre yüksek puan alandan başlamak üzere asil ve yedek adaylar belirlenerek kariyer kapısı üzerinden ilan edilecektir.
 
- Puan eşitliği hâlinde sırasıyla; Elektrik ile ilgili meslek alanında SGK hizmet süresi fazla olana, diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması hâlinde yaşı büyük olana öncelik verilecek, eşitliğin devamı hâlinde bilgisayar kurası ile atama yapılacaktır.
-  Atanmaya hak kazanan adayın ibraz edeceği belgeler başvuru sırasında beyan ettiği e- posta adresi aracılığıyla kendisine bildirilecektir. Adaylara ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacaktır.

3. Diğer Hususlar
-  Gerçeğe aykırı belge veren, beyanda bulunan veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenen belgeleri ibraz etmeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacak; hizmet sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.
-  Atama şartlarını taşımadığı sonradan tespit edilenlerin hizmet sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.
-  Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshedenler, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe, bu ilan kapsamında başvuruda bulunamayacak; aykırı durumu tespit edilenlerin sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.
-  Başvuru ve/veya atama aşamasında yanlış bilgi, beyan ve sahte belge vererek ya da belgelerde tahrifat, silinti ve kazıntı yapmak suretiyle Kurumu yanıltanlar hakkında, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulur. Kurumu yanıltanlar kamu görevlisi ise bu durum ayrıca çalıştıkları kurumlara da bildirilir.
İlan olunur.

20 May 2022 - 13:59 - Sözleşmeli Personel Alımı


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.