Türk-Alman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Türk-Alman Üniversitesi 1 Öğretim Üyesi Alımı

Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğünden
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI
Üniversitemizin aşağıda belirtilen Bölüm ve Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre ve Türk-Alman Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Atanma ve Yükseltilme Kriterleri Yönergesinde belirtilen şartları sağlamış olmak kaydıyla Öğretim Üyesi alınacaktır. 
Adayların 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki şartları taşıması gerekmektedir.
Müracaat etmek isteyenlerin ilanın yayınlandığı 23.05. 2022 tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde başvuru dosyalarını PDF formatında Taşınabilir Belleğe aktarmak suretiyle iadeli taahhütlü posta yoluyla göndermeleri veya şahsen başvurmaları gerekmektedir.
Başvuru Adresi: Türk-Alman Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı
Doçent kadrosuna 1 başvuracaklar için:
Adayların dilekçelerinde başvurdukları Fakülte ve Anabilim Dalını belirterek, özgeçmişlerini vermeleri gerekmektedir.
Noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları, (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların ilgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış olması şarttır)
doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf. 
- Adaylar, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserleri 1 nüsha dosya ve 3 (üç) adet Taşınabilir Belleğe aktarmak suretiyle Üniversitemiz Rektörlüğüne iadeli taahhütlü posta yoluyla veya şahsen başvurabileceklerdir.
Adaylar isterlerse, doktora sonrasında kendilerine verilen ödüllerle, elde ettikleri akademik başarılara dair belgeleri dosyalarına koyabilirler.
* Adayların ders verebilecek düzeyde Almanca bilmeleri gereklidir.
* Postadaki gecikmeler ve ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün süre içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
* Üniversitemiz gerekli gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal edebilir.
* İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen aday/adayların atamaları yapılmayacaktır. Aday/adayların başvuru şartlarına uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.

 

NOFAKÜLTE / ENSTİTÜBÖLÜMÜANABİLİM DALIKADRO UNVANIADETNİTELİK
1Kültür ve Sosyal Bilimler FakültesiKültür ve İletişim BilimleriİletişimDoçent1Medya ve iletişim çalışmaları alanında doktora yapmış olmak,
Doçentlik unvanını iletişim çalışmaları alanından almış olmak.

 


İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Personel Daire Başkanlığı:
 Türk-Alman Üniversitesi Rektörlük Binası Şahinkaya Cad. No: 106 34820-Beykoz/ İSTANBUL
Tel: 0 216 333 35 68 - 0 216 333 35 69
1 Türk Alman Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Atanma ve Yükseltilme Yönergesi uyarınca doçentlik sözlü sınavına girmemiş adayların Üniversitelerarası Kurul Tarafından oluşturulacak jüriler tarafından yapılacak doçentlik sözlü sınavında başarılı olmaları gerekmektedir.

23 May 2022 - 14:35 - Öğretim Üyesi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.