İşte 3600 Ek Gösterge Tablosu! Kim Ne Kadar Maaş Artışı Alacak?

3600 ek gösterge Meclis'te kabul edilerek yasalaştı. Ek gösterge düzenlemesinin kapsamı kamuoyu beklentileri doğrultusunda Meclis'te genişletildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan, çalışan ve emekli 5,3 milyonu aşan kamu personelinin ek göstergelerinin yeniden belirlenmesini sağlayan tarihi nitelikteki ek gösterge düzenlemesinin kapsamı kamuoyu beklentileri doğrultusunda genişletildi.

Bakanlık tarafından değerlendirilmek üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan ek gösterge reform paketinde yapılan değişikliklerle birlikte kamuda çalışan birçok meslek grubu ve unvanın da 3600 ek göstergeden faydalanması sağlandı.

Böylece 1994 yılından bu yana kapsamlı bir şekilde ele alınmamış olan ek gösterge sistemi, güncel şartlara uyum sağlaması amacıyla, bütüncül bir bakış açısı gözeterek yeniden revize edildi.

Memurların; kadro unvanı/derecesi, hizmet sınıfı, görevin önemi, sorumluluk düzeyi, hiyerarşik konumu ve eğitim durumu esas alınarak belirlenen ek gösterge sisteminde yapılan düzenlemelerle kamu hiyerarşisindeki kimi aksaklıklar giderildi ve memurların hem emekli ikramiyelerinde hem de emekli aylıklarında iyileştirmeler yapıldı.

Bu kapsamda öncelikle birinci dereceye gelmiş olmak kaydıyla;

- Tüm öğretmenlerin,
- 2 yıl ve üzeri yükseköğrenim mezunu polislerin,
- Alan sınırlaması olmaksızın 2 yıl ve üzeri yükseköğrenim mezunu tüm sağlık çalışanlarının ve din görevlilerinin ek göstergeleri 3.600’e yükseltildi.

Çalışmanın Kapsamı Tüm Meslek Gruplarının Faydalanacağı Biçimde Genişledi

Ayrıca avukatlar, il müdürleri, bekçiler ve uzman jandarmalar, uzman erbaşlar gibi 3000 ek göstergeli tüm meslek gruplarının da 3600 ek gösterge düzenlemesinden faydalanmaları sağlandı. Dört meslek grubunun yanı sıra sosyal tarafların beklentileri dikkate alınarak il müdür yardımcıları, ilçe müdürleri, şube müdürleri, gelir uzmanları ve mali hizmetler uzmanları gibi kariyer uzmanlar ve denetmenlerin de 2.200 olan ek göstergeleri 3.600 ek göstergeye çıkarıldı.

Düzenleme kapsamında 2022 Temmuz ayı itibariyle ek göstergesi 3000’den 3600’e çıkan ve 30 yıllık hizmeti olan birinci derecedeki bir memurun; emekli aylığında 1.728 TL, emekli ikramiyesinde ise 62.299 TL artış olacak.

Örneğin; Temmuz ayı itibariyle birinci derecedeki 3000 ek göstergeli öğretmen, sağlık çalışanı, din görevlisi, avukat ve matematikçi gibi unvanlarda görev yapanların emekli aylığı 7.878 TL’den 9.605 TL’ye çıkacak, emekli ikramiyesi ise 284.073 TL’den 346.371 TL’ye çıkacak. Polisler de söz konusu bu artıştan yararlanacak ve ek ödemeleri ile birlikte emekli aylıkları 7.978 TL’den 9.705 TL’ye, emekli ikramiyeleri ise 284.073 TL’den 346.371 TL’ye yükselecek.

Ek göstergesi 2200’den 3600’e yükseltilen sağlık çalışanları, din görevlileri, denetmen ve şube müdürü gibi memurların ise emekli aylıklarında 1.946 TL ve ikramiyelerinde 70.210 TL ilave ödeme olacak. Bu kapsamda bu kişilerin emekli aylıkları 7.659 TL’den 9.605 TL’ye, emekli ikramiyeleri ise 276.161 TL’den 346.371 TL’ye yükselecek.

Tutarlar 2022 Temmuz ayında yüzde 40 zam uygulanacağı varsayılarak hesaplanmış olup, ek gösterge düzenlemesinin yürürlüğe girdiği 2023 Ocak ayında memur maaş zamları oranında artacak.

Öte yandan kamuda unvanlar arasındaki hiyerarşi dikkate alınarak genel müdür yardımcısı ve emsali kadroda görev yapan yöneticilerin 3.600 olan ek göstergeleri de 4.400 olarak yeniden belirlendi.

Tüm bunlara ilaveten adalet duygusu rehberliğinde ek göstergesiz yardımcı hizmetler sınıfında görev yapanlar da dahil olmak üzere tüm memurlarımıza ilave 600 puan verilmesi sağlanarak emekli ve çalışan tüm kamu görevlilerinin ek göstergelerinde iyileştirme yapıldı.

Mülki İdare Amirleri ve Belediye Başkanları Unutulmadı

Meclise sevk edilen ek gösterge çalışmasında ayrıca mevcut sistemdeki hiyerarşik dengeler gözetilerek mülki idare hizmetleri sınıfında görev yapmakta olan valiler ve kaymakamlarımızın görev aylıklarında iyileştirme yapılmasına yönelik düzenlemeye yer verildi.

Çalışmaya ilaveten belediye başkanlarımızın emekli aylıkları arasında makam tazminatından dolayı var olan farklılaşmanın ortadan kaldırılmasına yönelik düzenleme yapıldı.

Bu çerçevede 2008 sonrası göreve başlayan ya da 2008 öncesi göreve başlamış olup mevcut şartları sağlayamadığı için makam tazminatından faydalanamayan belediye başkanlarının emekli aylıkları söz konusu tazminatlar eklenmek suretiyle ödenecek.

Bu sayede makam tazminatlarından faydalanamayan 2008 sonrası göreve başlamış bir belediye başkanının emekli aylığında temmuz ayı itibariyle 8.228 TL, il belediye başkanının emekli aylığında 7.199 TL, ilçe belediye başkanının emekli aylığında 4.113 TL ve diğer belediye başkanlarının emekli aylıklarında ise 3.086 TL artış olacak.

En Düşük Emekli Aylıkları 3500 TL’ye Yükselecek

Bakanlık tarafından yapılan çalışmada tüm emeklileri ilgilendiren çok önemli bir düzenleme de yer alıyor. Düzenleme ile mevcutta 2.500 TL olan en düşük emekli aylığı 3.500 TL’ye çıkıyor. Bu kapsamda 2022 Temmuz ayı itibariyle bütün emeklilerin aylıklarına ilk altı aylık zam da uygulanacak. 

04 Tem 2022 - 18:00 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.

97

Osman Selim - Emekli mühendis_mimarların ek göstergesine 600 puan ekleniyor 4200 oluyor ama emekli maaşlarına çok az etkisi oluyor (118.-TL) gibi, bunun da düzeltilmesini istiyoruz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Temmuz 11:41
96

Filo - 2001 memur emeklisiyım varmı bizlere bir şey yoksa gerisi adaletsizlik ve teferuat hak edene verilmiyor hak etmeyene veriliyor bunun vebalı çok büyük ona göre hareket yetkililer hepiniz kalın ferç olacaksınız.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 07 Temmuz 01:55
95

Nezir Altan - Evet, herkese hayırlı uğurlu olsun, ancak yönetici pozisyonunda görev yapan şube müdürünün ek göstergesi ilk etapta 2200 den 3000 e çıkırılmışken, ne oldu da bu kanuna son anda şube müdürlerinin ek göstergeleri 3600 olarak düzenlendi.

Bunu düzenleyen kişi yada kişiler hiç mi düşünemediler kamuda çalışan şeflerin de yönetici pozisyonunda olduklarını. Neden aynı pozisyonda aynı kurumda çalışan ve yönetici kadrosunda bulunan şeflerinde ek göstergesi 3600 yapılmadı mesele üç beş kuruş değil, mesele temamen statüdür.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 16:47
94

[email protected] - Bu kadar ovdugunuz 3600 ek göstergenin Şefler neresinde alnının akıyla imtihan kazanıp kadro alan.Fakat daha sonra muktedirin keyfiyetine göre hülle falan Allem gallemle bir üst kadroya atananların dahil edildiği 3600 ek gösterge Şeflere niçin verilmedi.Burada görevde yükselme yönetmeliği ile Şeflikten sonra imtihana girip kadro alan unvanlı arkadaşlarımı tenzih ederim.Elbet bunun bir Kübra Mahkemesi vardır.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 13:31
93

Yozgatlı - Şöyle yorumlara bakıyorum da birtane çok şükür diyen yok ağlayan ağlayana biride çıkıp yaş arkadaş hiç ek göstergesi olmayıp ilk defa verilen bu yardımcı hizmetliler ne yapsın halimize şükür diyen yok.

Yanıtla . 3Beğen . 4Beğenme 06 Temmuz 13:25
92

Abbas ,madur Emekliler - Kılıçdaroğlu bu emekliler arasindaki uçurum farkini ancak o giderir insallah ikdidar olurda bu eski emeklilerle yeni olan emeklnin arasindaki adaletsizligi giderir.bu emeklilik tablosu tek cati altinda birlestirilerek isci ve memur diye ayrim olmayacak sekilde yapilmali.ta cumhurbaskanindan tutun en alttaki musdahdeme gore tablo ve derece,ayarlanmali.insallah niri gelirde bu adalesizligi cozer.

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 06 Temmuz 13:20
91

Tahoa - Eeee aslan parcalari sizi 6 yillik okuyan doktora kafa tutarken iyiydi pasalar simdi adaletsizligin nasi bisey oldugunu anlayin bakalim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 13:14
99

Askr Kanun Adamı - @Tahoa 91 nolu yoruma cevabı: 6 yıllık okuyan doktora kafa tutanlar 50000 şehit vermiş bir zümrenin neferleridir cahil yatratık. beğenmiyorsan statün belli yetkn belli. Zatı muhteremin dediği gibi kimse sizi tutmuyor buyrun gidin. Aba altından sopa göstermekle erkek olunmuyor kimse mesleğini yeni kalıplara sokma gayreti içerisine girmesin yetkin belli selahiyetin belli aslan parçası ;)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Temmuz 13:09
98

Askr Kanun Adamı - @Tahoa 91 nolu yoruma cevabı: 6 yıllık okuyan doktora kafa tutanlar 50000 şehit vermiş bir zümrenin neferleridir cahil yaratık. Kimse kendisini ve mesleğini yüceltmeye çalışmasın astarıda yüzüde belli işte. Kanun var nizam var kendinize hak arayışı adı altında farklı statü yaratmaya çalışmayın. Zatı muhteremin de dediği gibi beğenmeyen buyursun gitsin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Temmuz 13:06
90

Abbas ,madur Emekliler - Bu ek göstergeyi yapanlar 25 yıl erken emekli edilenlere neden uygulamiyorlar bizler 25 yili doldurdular diye devlet emekli etti sonra bu uygulama kaldirildi bu donemde emekli olanlarin emekli maaslari cok dusuk kaldi.ayni isi yapan uzman tekniknisyenlerderece ve unvanlari ayni aralarin da ucurum farki maaş farki var bu adaletsizliği gormezden gelmeyin,lutfen bu maas farki ve adaletsizligi giderin.biz kendimiz emekli olmadi o seneler devlet kendisi emekli etti iki donem uyguladilar sonra kaldirdilar.insallah sesimizi duyarlar.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 13:10
89

Nafi - Öğretmen haricinde tüm mesleklerde göreve yeni başlayanların maaşı yazılırken neden öğretmenlerin emekliliği gelmiş en yüksek derecedeki maaşları yazılıyor. Haksızlık yapmıyorsunuz. 1/4üne gelmiş hangi öğretmenin 6 yaşından küçük çocuğu olur. Ancak torunu olabilir.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 13:04
88

Ali Rıza - Ben Demiryollarında 28 yıl 6ay Gece Gündüz Pazar Bayram tatil demeden ayda 250 saattan aşagı olmamak şartıyla çalışıp 1/4 derecede emekli olmuş Tren Şefiyim göstergem 2200 neden kamu personeli arasında ayrılık yapılıyor bu ayrımcılığı yapanları kınıyorum

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 13:00
84

Adalet Hakkı - v.h.k.i de görev yaparken seminer sonucunda Ankara'da sınava girerek bu kadroyu almışlardır (2200 ek dan) 3600 onlarada verilmelidir

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 12:29
82

Rumuza Gerek Yok Hayat - Herkes konuşuyor anasını satayım. Uzmanı da imamı da vaizi de atanamayan universite mezunu da .

Ek gösterge denen şey nedir .Beklediğiniz ne . Biraz daha fazla gelir elde etmek mi .

Adalet olsa 4 yıllık mezun memur misal 10 bin lira alacaksa 2 yıllık mezun memur 4 bin almalı

Şartlar ek göstergeye tabi olanlarda eşit değil diye feryat ediyorsunuz .

Ulan maaş lar 7.800 lerde az mı evet az .

Emekliniz bile paşa gibi

Madem memnun değilsiniz seçim yatırımı olan bu hareketleri artık yemeyin .artık önünüze attıkları anlık hevesler ile bu milletin canını daha fazla yakmayın.

Siz 2 bin lira fazla maaş almak için hepiniz topunuz 5.3 milyon kişi imissiniz. Dengeyi bozmayın. Kantarin topuzu olmayın.

Hak adaleti tüm herkes için isteyin . Açlık 6 500 tl

Yoksulluk 20 bin lira sınırında

Çalışanın asgari ücreti 5.500 daha yeni olmuş

Memur ek gösterge ile 9 bine çıkıyor

Emekli olamayan eyt lider bekliyor .

Mevcut emekliler 2.500 e sabitlemisler .

Olaya hepiniz söyle bakacaksınız.

Yoksulluk siniri 20 bin lira ise en düşük seviye de maaş kimin emeklinin

Emekli maaşları Yoksulluk sınırı ile açlık sınırı arasında yani 20 bin + 6 bin açlık =26.000 /2 =13.000 buna iyileştirme ver

Bir açlık sınırı kadar .6.000

19.000 tl

En düşük en alt Emekli bu maaşı alacak ki siz yukarıda olanlar daha iyi şartlarda ve rakamlarda maaş alınız. ACLIK SINIRINDA YASAYAN SIZ DAHA DA ALTUNDA YASAYAN MILYONLARCA INSAN .BU HAK ADALET DEGILDIR .SIZDE BUNA RAZI OLMAYIN .BIRAZ DAHA IYI SART SAYIP DIGERLERINI EZDIHINIZ ICIN MUTLU OLMAYIN .

EN ALT TABAKA NE KADAR YUKSEK OLURSA SIZ ZATEN YUKSEK ALACAKSINIZ

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 06 Temmuz 12:18
81

Şerif - " 4 yıllık ilahiyat mezunu olup, Din Hizmetleri Uzmanı kadrosunda çalışanların ek göstergeleri 2200 den 2800'e çıkarıldığını öğrenmiş bulunmaktayım. Onun için ilgili arkadaşın eleştirilerini ve yakınmalarını yerden göğe kadar haklı buluyorum. Diğer yandan kamu şeflerinin de lisans mezunu 1/4 ve 30 yıl hizmeti olmalarına rağmen aynı şekilde ek göstergeleri 2200 den 2800'e çıkartılmış ve benzeri örnekleri var. Acil bir yeni bir düzenlemenin yapılması kaçınılmazdır. Yapılmadığı takdirde hem mahkemeye başvurular hem de iş ve işlemlerde büyük sıkıntılar yaşanacaktır...

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 06 Temmuz 12:16
80

Yorumcu - Adaletsizlik bukadar olur; bir polis memuru yüksek okul mezunu diğeri lise mezunu soruyorum çatışma veta operasyon sırasında yüksek okul nezunu daha önde ve daha çokmu çatışıyorda ona çok diğerine az, bir imam yüksek okul mezunu diğeri lise mezunu yükdek okul mezunu daha çokmu iş yapıyor diğeri daha azmı iş yapıyor arada çok uçurum fark var bu adaletsizliktir kabıl edilemez bunun düzeltilmesi gerektiği kamısındayım

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 12:10
76

Süleyman - Kamu çalışanları ve özel sektör çalışanları diye ayrım ortadan kaldırılması gerekir. Özel sektör çalışanları üvey evlat mı? Bunlarda aynı haklara sahip ve aynı oy hakkı na sahipler. Özel sektör un 4 te Bir i çalışmaz lar ama 4 kat maaş alırlar. Bu adaletsizlik, Ey yöneticiler

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 06 Temmuz 11:58
73

2200=3600!!?yanlis - Bu nedir.4 yıllık ile 2 yıllık birmidir .eşitlik ilkesine aykırıdır.Unuversite sınavında aynı ouanlarlami girdik,aynı şartlarda mi okuduk.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 11:48
72

Kamuda Emekli Muhasebe - Çalışırken 1.dereceye yükselmiş,birinci derecede 2200 ek gostergeye gore emekli sandığına kesenek ödemiş,kamudaki muhasebecilere haksızlık yapıldı.Birinci dereceye yükselmiş tüm muhasebeci ve seflerede 3600 ek gösterge verilmeliydi.Emsallerine göre aradaki fark 1300 liraya çıktı.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 11:48
71

Ahmet Ramazan Özkan - 1993girişliyim,2020yılı 10.ayda yrd.hizmt.sınıfından emeklioldum.Bu arada 99 yılında açikliseyi bitirdim kadro alamadım,2012 yılındaörgüneğitim myokulunu bitirdim,2013 yılında görevde yükselme sınavınagirdim84 puanaldıgimhalde dayım olmadığı için kayıp ettirdiler.Şimdi benim puanımla yükselen kişinin ekgöstergesi yükseldi benim değil.Ben MYO Mezunu olarak yrd.hiz.kadrosundan emekli oldum.Bana nekadar ekgösterge geldi ve benim hem maaşım hemikramiyem ne oldu,bilgilendirirmisiniz.Teşekkürler.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 06 Temmuz 11:35
69

Ramazan Demir - İlkokul mezunu olan belediye başkanlığı yapmış kişinin maaşına 3000 TL ek ödeme veriyor adam okumuş 10 yı dirsek çürümüş doktor olmuş onun emekli maaşına 2300tl fark veriyor adalet bunun neresinde yıılarsa çalışma saati belli olmadan bu vatan için için canını Dı işine takmış lise mezunu bir emekli polis memuru ada 115 TL fark veriyor biri altında araba gezmiş es gaza başkan olmuş 4 veya 5 yıl hizmet etmiş ona makam farkı 3000 TL öbürü namlu ucunda görev yapmışgerekirse ilçede karakol amirliği yapmış ona 115 TL fark bu ne biçim adalet demekki okumaya caksın dirsek çürütmeyeceksin gidip işçi olacan bel bşk olacan götüreceksin malı adaletiniz batsın

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 11:07
67

Onur - O kadar okudum öğretmen Lik bitirdim atanamiyorum bu ülkede okumak boş torpilin varsa kazanırsın ama elim yakanizda olacak öbür dünyada Allah bunu yanınıza bırakmasın inşallah..

Yanıtla . 7Beğen . 5Beğenme 06 Temmuz 10:50
64

T .y - Çalışanlar arasında yapılan her türlü ayrımcılık , bölücülüğün ve haramcılığın daniskasıdır. Bu haksız uygulamalar olduğu sürece kaoslar,gelgitler bitmez .

Yanıtla . 5Beğen . 3Beğenme 06 Temmuz 10:43
63

İbrahim - Kamu çalışanları siyaseten yönetildiği için (işe giriş, kariyer, kadro vb.) aslen ülkeye ekonomik katma değeri en alt seviyede üretti. Ancak anladığım kadarıyla onların ekonomik çıkarına bu kanun. Böylesi haksızlıklar görülmedi diyorum

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 06 Temmuz 10:39
61

Mehmetçik - En ucuz ev kirasi2000 TL maşallah 3500 TL ne kadar çok maşallah verdiklerinin birazını da 6ay yat 6 ay kalk gözlerin ışıldasın

Yanıtla . 1Beğen . 4Beğenme 06 Temmuz 10:18
77

Gencay - @Mehmetçik 61 nolu yoruma cevabı: Sen önce bir kendine şu soruyu SOR ben bu devlete ne VERDİM

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 12:00
56

Din Hizmetleri Uzmanı - Din Hizmetleri Uzmanları, 4 yıllık İlahiyat mezunu oldukları, yaptıkları görev; vaaz, İrşad, manevî Rehberlik gibi tamamen Din Hizmeti olduğu, unvanları da Din Hizmetleri Uzmanı olduğu halde, maalesef Genel İdari Hizmetler sınıfı kadrosundan maaş almaktalar. Şube Müdürleri'nin ek gostergeleri 2200'den 3600'e çıkarıldığı halde, maalesef Din Hizmetleri Uzmanları 'nin ek göstergeleri 2200'den 2800'e çıkarılmıştır. Bu da emekli maaşında çok büyük mağduriyete yol açmıştır. 2 yıllık yüksek okulu mezunu bir İmam veya Müezzin'in ek göstergesi 2200'den 3600'e çıkarılmış. Buna karşın 4 yıllık İlahiyat mezunu olan ve pek çoğu İmamlık veya müezzinlik yapmış, ardından Görevde Yükselme Sınavı'na girmiş Din Hizmetleri Uzmanları'nin ek göstergeleri 2200'den 2800'e çıkarılmıştır. Bu mağduriyetimiz giderilmesse, biz Din Hizmetleri Uzmanları hepimiz tekrar İmamlık veya müezzinlik kadrosunu tekrar geri dönmek zorunda kalacağız. Bizim de ek göstergemiz 3600'e çıkarılsın. Saygılarımla.

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 06 Temmuz 09:38
85

Mütekâid - @Din Hizmetleri Uzmanı 56 nolu yoruma cevabı: Bulunduğu hâle şükretmeyi, kanaat etmeyi vâz ediyorsun şimdi de teessüf arz ediyorsun.Bu size yakışmıyor.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 12:38
74

Halkın Sesi - @Din Hizmetleri Uzmanı 56 nolu yoruma cevabı: Din görevlilerine verilen para ciftciye toprakta alın teri döken koyluye verilse ülke kalkışır.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 06 Temmuz 11:51
54

Cehennem - Üniversiteyi bitirip öğretmen olacağına okadar sınav mülakat VS gireceğine liseyi oku uzman cavus ol 15 bin maas al adalete bak.

Yanıtla . 9Beğen . 12Beğenme 06 Temmuz 08:54
83

Bb - @Cehennem 54 nolu yoruma cevabı: Sen universiteni oku diye dağda soğuk demeden sicak demeden sırtında 30 kg.dan fazla yükle canı pahasına en önde olan kisilerdir uzm.cvs,lr Yapabiliyorsan gel sende uzm.cvs.ol

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 06 Temmuz 12:20
79

Tc Ta - @Cehennem 54 nolu yoruma cevabı: Senin anlayışın bu kadar

Uzman çavuş ile senin görev riskin aynı mı sandın

Hergün uzman çavuş şehit haberlerini görmüyorsun. O insanlar vatan için hayatını ortaya koyarak görev yapıyor. Aslında senin için yazılacak çok şey var.....

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 06 Temmuz 12:06
78

Gs - @Cehennem 54 nolu yoruma cevabı: Kolaysa ol bakalım

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 06 Temmuz 12:04
58

Skile - @Cehennem 54 nolu yoruma cevabı: Sen hic 30kg ağırlık sırtında dağda gezdinmi

Yanıtla . 12Beğen . 4Beğenme 06 Temmuz 09:55
55

Ali Çavuş - @Cehennem 54 nolu yoruma cevabı: Yapabiliyorsan gel gardas

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 06 Temmuz 09:25
52

Osman Gadiş - 800 Ek göstergenin üzerine 600 eklenince ne artış oluyor belli değil.Sanirim dağ fare doğuracak.Bizde artış 200 tl bile olmuyor.Iste AKP adaleti.

Yanıtla . 3Beğen . 4Beğenme 06 Temmuz 08:19
51

Helehoye - Saçmalık zaten yüksek alan yüksek alıyor.lise mezun emekli 113 LIRA ALIRKEN 2YIL BİTİRMİŞ OLANLAR 1700 ALACAK YANI 5.3 MILYON KİŞİDEN SADECE 50 BIN KİŞİ FAYDALANACAK AYIP YA 600 EK GOSTERGE SADECE 113 TL ALCAK NERESI ADALET

Yanıtla . 4Beğen . 5Beğenme 06 Temmuz 08:18
49

Remzi Kahraman - Şefler kamu hizmetinin öncü gücüdür...3600 ek gösterge imama verilip şefe verilmezse adaletsizlik vardır...o kadar...

Yanıtla . 7Beğen . 5Beğenme 06 Temmuz 07:58
48

Rocky - Memur yatarak para kazanır.İşçi alın teriyle para kazanır.Parayı memur alır işçi yorulduğuyla kalır.

Yanıtla . 3Beğen . 15Beğenme 06 Temmuz 07:05
87

Memur - @Rocky 48 nolu yoruma cevabı: Ne bekliyon ozaman, sende memur ol ve yatt

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 06 Temmuz 12:46
86

Memur - @Rocky 48 nolu yoruma cevabı: Okusaydı işçi neden okumadı, sakın trajedi yazma, okuyacak adam dağın başında da okur

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 12:39
66

Beyni Yanan Memur - @Rocky 48 nolu yoruma cevabı: İşçilerin üçreti ve memur içretlerini, emekli birikmişlerini bi karşılaştır. Memurun yatarak nasıl l kazandığını daha iyi idrak edersin n nn

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 06 Temmuz 10:47
65

Kara... - @Rocky 48 nolu yoruma cevabı: Gel sen memur olarak devam et ben işçi kadrosuna geçeyim gözünüz doysun memurun iki katı maaş alıyorsun ikramiye tadiye fazla mesai vs vs vs hala doymadiniz toprak doyurur sizi anca

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 06 Temmuz 10:45
60

Önce Vatan - @Rocky 48 nolu yoruma cevabı: Bu ülkede ne memurun ne işçinin tanımı oturmuş değil. Fabrikada koli taşıyana işçi, dağda terörist kovalayan askere memur deniyor. Camide kıçını büyüten imam abilerimizle dağda gezen askeri aynı kefeye koyarsan yanlış olmaz mı?

Yanıtla . 7Beğen . 2Beğenme 06 Temmuz 10:06
45

Emekli - Allah aşkına bu ülkede bir tek memurmu yaşıyor 2 milyon memur 12milyon SSK Bağkur emeklisi var.Her zam yapılınca memur kelimesinin önce yazılması çok itici geliyor bana çoğunluk hanki tarafdaysa İlk sözde o tarafta olması lazım. Ama memura zam deyince meclistekilerde bundan nemakandıkları için Hep memur alsın.Diğer işçi askari ücretli SSK lı Bağkurluyu insan sınıfına sokan yok bu ülkede varsa yoksa memur memur memur.

Yanıtla . 6Beğen . 4Beğenme 06 Temmuz 06:55
43

F.d - VHKİ kadrosunda çalışanlar neden 3600 ek göstergeden yararlandırılmadı yapılan haksızlık giderilmelidir. VHKİ kadrosunda olanlardan 1 dereceden aylık alanlara 3600 ek gösterge verilmelidir. Verilen 120.130 lira artışın hiçbir kıymeti yoktur. Bu konunun ele alınmasını binlerce kişinin maduriyetinin giderilmesini istiyoruz.

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 06 Temmuz 06:21
57

Ceyda - @F.d 43 nolu yoruma cevabı: Kesinlikle katılıyorum vhki. Kadrosu üvey evlat muamelesi gormus

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 09:38
41

Adilol - Yaziklar olsun, 2 yıllık acik ogretimi iteleme ile kazanıp zar zor bitiren p0lis, bekci, saglikci, imam, torpil ile mudur olmus sube müdürü vs 3600 den faydalanacak, universite sinavinda derece yapmis ODTU, BOGAZICI, SBF mezunu ya da tezli yuksek lisans mezunu duz memur yarlanamayacak...Sistemin civisi cikmis

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 06 Temmuz 05:31
40

Digit - Şefler hiç dikkate alınmadı., İşler şefler üzerinden yürüyor. Bu haksızlık giderilmeli. Bu ülkede yasa yapılırken neden adalet gözetilmez anlamıyorum.

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 06 Temmuz 05:17
75

Kamuda Emekli Muhasebe - @Digit 40 nolu yoruma cevabı: 2200 ek göstergesi olan tüm memur ve seflere verilmeliydi.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 11:53
68

Beyni Yanan Memur - @Digit 40 nolu yoruma cevabı: Şefin bekçi kadar değeri yok

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 06 Temmuz 10:54
39

Bagkurmaz - A....k...dunuz sonunda.Bagkur kurabilirsen şimdi esnaf kardeşim mühendis kardeşim sen bu işin neresindensin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 05:16
38

Kadir - Herkese ek ücretler verilirken güvenlik koruyucuları her türlü göreve koşarken onlardan kimse bahsetmiyor

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 06 Temmuz 03:44
37

Ümit - Teknikerlere ve gih te bulunan yüksek öğrenim mezunlarına neden verilmedi bizim neyimiz eksik?

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 06 Temmuz 01:22
34

Alperen............. - Bu hükümet lise mezunu polislerin hakkını resmen kaspetti genelde çoğu güney doğuda terörde ve Özel harekette görev yapan emekli olan arkadaşlar yazık bu ülke hiçbir zaman öz evlatlarının kıymetini bilemedi, lise mezunlarına 3600 ek gösterge vermedilerya belki ekonomidüzelir faizler düşer¿??????????

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 05 Temmuz 22:49
33

Aslan Aslan - Bütün kamuda çalışan ön lisan mezunu 2200 ek ğöstergeye sahip olanlar neden 3600 olmuyor sadece 4 ünvana verildi bu kadar adaletsiz olacağınız beklenmiyordu kamuda diğer çalışanlar öğey evlat muamelesi sandıkta görüşürüz

Yanıtla . 10Beğen . 3Beğenme 05 Temmuz 22:31
32

Metehan - 2008 sonrası göreve başlayan millet vekilleri ve belediye başkanları için hemen düzenleme yapıldı.memurlar için niye yapılmıyor.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 05 Temmuz 21:54
31

Kadi̇r Seçkin - İşletmelerin gelir gider ödemelerinden kurumuna maliyeye Sayıştay a hesap veren 4 yıllık lisans mezunu sorumlu SAYMAN lar da 3600 unutulmasın

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 05 Temmuz 21:42
25

Bahtiyar Karavelioğlu - Ben 2014 de maliye bakanlığından 1/4 den 2 yıllık açık öğretimi bitirerek veri hazırlama kadrosundan 2200 ekgosterge ile emekli oldum.Ben neden 3600 ek gostergeden yararlanamiyorum.Büyük haksızlık.

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 05 Temmuz 20:00
23

Mustafa Bulut - Daha bu 3600 ek gostergenin çok eksikleri var bütün kurumların sorumluluğunu üstlenen ŞEF ler VHKI ler neden yok, Özellikle şef kadrosu nedir işe gelindiğinde ve sorumluluk alanında var nimetlerin paylaşımında yok iptal edin bu kadroyu

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 05 Temmuz 19:37
21

Bakir - Bu tabloid afaki ben 40 yıllık emekli ögretmenim aylıgįm 6300 ikramiyeyi ise 263 000 tl aldįm

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 05 Temmuz 18:19
20

Ali Güney - Seçimde görüşürüz a k parti İMAMLARA vermen gayet NORMAL çünkü zaten BİTİK durumdasın çok yakında SEÇİMDE seni onlar DEFNEDECEK.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Temmuz 18:14
19

Nazmi Yılmaz - Teknik bir liseyi okuyacağıma, imam hatip lisesine gidip, açık öğretim (2yıllık)bitirmek varmış... Boş yere teknik lise okuyup açık öğretimi (2 yıllık) bitirmişim...

Yanıtla . 10Beğen . 6Beğenme 05 Temmuz 17:02
50

Türkbey - @Nazmi Yılmaz 19 nolu yoruma cevabı: 2 yıllığı biterebilsen keşke açıkda olsa

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 06 Temmuz 08:17
47

Şaşa - @Nazmi Yılmaz 19 nolu yoruma cevabı: zaten boş okumuşsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 07:00
18

Ramazan - Kamu iktisadi teşebbüsünde 2 yıllık yüksek okul mezunu 399 sayılı Kanun hükmündeki kararname ile sözleşmeli memur olarak görev yapmaktayım elektrik teknikerliği'ni bitirmiş görevde yükselme ile teknik şef olmuşum 7-8 yıldır 1'in 4'ündeyim 34 yıllık hizmetim var 2200 ek göstergem 3600 oluyor mu olmuyor mu bunu merak ediyorum hiç bizim adımız geçmiyor da

Yanıtla . 7Beğen . 4Beğenme 05 Temmuz 16:11
36

Mutemett - @Ramazan 18 nolu yoruma cevabı: Malasef 2800 kalıyorsun 2 yıllık değil 12 yıllıkta okusan 3600 alamazsın sağlıkcı polis veya imam olman gerekiyor

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 06 Temmuz 01:18
29

Cevat - @Ramazan 18 nolu yoruma cevabı: 3600 ek göstergeye alamazsın senin ek göstergen 2800

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Temmuz 21:24
26

Eydos - @Ramazan 18 nolu yoruma cevabı: 2200+600=2800 TL oluyor kardeş

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 05 Temmuz 20:40
17

Malatya - Emekli lise mezunu uzman çvş şu an ki ek gösterge 2500 ocakta ek gösterge ne olur

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 05 Temmuz 15:24
42

Abdullah - @Malatya 17 nolu yoruma cevabı: 3100 oluyor 3600 yararlanamıyor Sun. 100 TL ek ödeme her ay için 1200 TL olacak

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 06:20
35

Mesut Mutlu - @Malatya 17 nolu yoruma cevabı: 3100 oluyor

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Temmuz 22:55
16

O - 3600 ek gösterge düzenlemesi memnuniyetten çok fazla maduriyet ve hayal kırıklığı oluşturmuştur. 1.dereceli 2200 ek göstergeyle çalışan milyonlerca memur ve emeklileri hiç dikkate alınmamış aradaki maaş uçurumu dahada derinleşmiş 118₺ ye karşı toleranslı ve ayrıcalıklı memur ve emekli grubuna ise 1780₺ ye varan artış yapılarak sosyal adalet ve kişisel haklar büyük oranda zedelenmiş kırgınlar ve küskünler ordusu oluşturulmuştur. 1.derece 2200 ek göstergedeki yüksek öğretim mezunu tüm memur ve emeklilerinin maduriyeti acilen giderilmeli 2200 olan ek göstergeleri 3600 e çıkarılmalı yada 3600 ek gösterge altındaki hesaplamaya esas tazminat oranları artırılmalıdır yani yüzde 55 olan 100 e 85 olanda 130 a çıkarılarak maduriyetimiz giderilmeli aradaki maaş ve ek gösterge farkı azaltılmalı maduriyet ve hoşnutsuzluk hayal kırıklığı giderilmelidir. 3600 ek göstergedeki bu haksızlık ve eksiklik Meclisin 1 Ekimde açılmasından sonra 2023 e kadar giderilmelidir. Sayın yetkililerimizden bunu bekliyoruz.??????

Yanıtla . 38Beğen . 4Beğenme 05 Temmuz 15:05
44

Bilgin - @O 16 nolu yoruma cevabı: Bunu anlayacak kapasitede kaç kişi var. Adam ek gösterge nedir bilmiyor ki

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 06:46
27

Mysta - @O 16 nolu yoruma cevabı: Ben sosoloji mezunu 1/4 Genel idare hizmet. Sınıfı memuruyum.

Her çıkarılan iyilestirmede biz mağdur edildik.

Saglik bakanlığında herkes ikramiye aldı covd bölümünde çalışmış olmamıza ragmen bir lira verilmedi.

Allah bu haksızlık bize reva mı?

Emekli olanlar alsın bizim sınıfta şef olanlar bile alamasın..

Bu haksızlık giderilmese biz de geregini yaparız arkadaş.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 05 Temmuz 20:48
24

Mustafa - @O 16 nolu yoruma cevabı: 3600 ek gostege yukseltilen 4 grup olan ögretmen saglıkcılar imamlar emniyet personeli bu devlete hizmet edip tüm işler hallediyorsa 1 derece olupta 2200 ek gostege si olan diger memurlara ve emeklilerine ne gerek var devletin tüm işlerini bu gruplar yapsın yapılan bu düzenleme ile hiç bir adalet saglanmamıştır bu nedenle bende hakkımı helal etmiyorum inşallah ahireti imanda bu hakkımı alırım saygılarımla

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 05 Temmuz 19:48
14

Kaya - Memurlara kadro unvan / Derece hizmet sınıfı görevin önemi sorumluluk düzeyi egitim durumu göz önüne alınarak ek gösterge verildi deniliyor. 4 meslek gurubu içinde 2200 ek göstergesi olanlara 3600 ek gösterge verildi. Her kurumda bir kadrosu olan Ayniyat Saymanları 2200 ek göstergede olup ek göstergesi olmayan memurlarla eşit tutularak 600 ek puan verild

i Ayniyat Saymanın sorumluluk ve görevinin önemine bakarsanız haksızlık yapıldığını anlarsınız eger biz ayniyat saymanlarının görevini sorumsuz düşünüyorsanız niçin Maliyece her ay maaşımızdan belli bir tazminat kesilmektedir yetkililerden bu durumu tekrar degerlendirmelerini hakkımız olduğunu düşündüğümüz 3600 ek göstergeninde ayniyat saymanlarınada verilmesini arz ederiz.

Yanıtla . 12Beğen . 4Beğenme 05 Temmuz 13:03
12

Haksızlık - biz neden 2 yıl daha okudukki hiçmi adalet olmamalı ohhhh ne güzel hemde o zamanın parasıyla çok da para ödemiştik

Yanıtla . 7Beğen . 5Beğenme 05 Temmuz 11:32
11

Asude Dilek Madenci - 1.derece 3. Kademe 2200 ek gösterge bilgisayar işletmeni kadrosundan emekli oldum benim ek göstergem neden 3600 olmuyor bana söylermisiniz

Yanıtla . 10Beğen . 7Beğenme 05 Temmuz 08:33
10

Güneş - AKP nin adaleti yan yana aynı hizmeti veren polis, hemşire,imam gibi lise mezununa 118 lira iyileştirme yapılırken yüksekokul mezununa 1700 ün üzerinde 3600 yasasından maaşı arttı. O zamanın şartlarında memur olmasına devlet izin verdi. Şimdiki devlet ayrımcılık yapmış olmuyor mu.

Yanıtla . 13Beğen . 7Beğenme 05 Temmuz 08:31
53

Helehoye - @Güneş 10 nolu yoruma cevabı: Çok doğru başkanımızı kandırmışlar sendikalar ortalığı karıştırdı aynı görev yap ayrı maaş al bu nasıl düşünge

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 08:24
09

Mâğdur - Bu 3600 düzenlemesinden yararlandirilmayan sadece 1.dereceye yukselmis 2200 ek gostergedeki 4 yiilik mezunu Teknikerler kaldi. Bir bekci veya imam kadar degeri yok demekki

Yanıtla . 23Beğen . 11Beğenme 05 Temmuz 06:18
07

Kafkas Kartalı - Kamudan 1/4 dereceli şef idareci kadrosundan emekli kişiler neden 3600 den faydalanamıyorlar..

Yanıtla . 28Beğen . 5Beğenme 04 Temmuz 23:51
06

Kafkas Kartalı - Üniversite 4 yıllık mezun 1/4 kademesi ile devlet dairesinden emekli şef kadrosu emekliler 3600 den neden faydalanamıyorlar..

Yanıtla . 19Beğen . 5Beğenme 04 Temmuz 23:48
04

Ahmet - Bunları yetiştiren lise mezunu sağlıkçılara 3600 verilmedi hakkımı helal etmiyorum statüye göre verilmeliydi

Yanıtla . 4Beğen . 6Beğenme 04 Temmuz 20:47
03

Üçünbiri - İstediğine 3600,istemediğine 2200'den 2800 göstergeye bağlamış. İstediğine 2000 lira farkettirmiş, istemediğine 100 lira farkettirmiş. Hakkım olanı vermeyen ayırım yapan bu işte parmağı olan kim varsa hepsine hakkım haram zıkkım olsun. Yorgan döşşek parçalayarak can versinler.

Yanıtla . 21Beğen . 10Beğenme 04 Temmuz 20:17
01

Emel K. - TSK'dan emekli lisans mezunu 1 nci derece 4 ncü kademedeki memurun 2200 olan ek göstergesi 3600 'e neden yükseltilmiyor. Bu konuda bilgisi olanlar var mı?

Yanıtla . 8Beğen . 3Beğenme 04 Temmuz 14:14
62

Huseyin0652 - @Emel K. 01 nolu yoruma cevabı: Üretime hiç bir katkısı olmayan imam'a 3600 ek gösterge vereceksin ama halkın canını ve malını kurtarmak için canını, bedenini ortaya koyan ve 24 saat görevi başında olan Itfaiyecileri görmemezlikten geleceksin. Vicdanınız rahat mı?

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 06 Temmuz 10:22
59

Asker - @Emel K. 01 nolu yoruma cevabı: Asker nöbet parası almaz,asker mesai parası almaz,asker görev parası almaz, ailesi hasta olur yanında olmaz, yakını ölür ölüsüne gidemez, dağda, bayırda. Çamurda,sıcakta soğukta yatar, görev için ve hala içi boş 4200 ün lafını edersin.sen bizle kendini kıyas mı ediyorsun.seni önce Allah'a sonra eşsiz milletim e havale ediyorum

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 06 Temmuz 10:06
28

Teknik - @Emel K. 01 nolu yoruma cevabı: TSK dan değil de imamlıktan emekli olsaydınız keşke bizim gibi Tsk memurları sahipsiz maalesef,hak hukuk adaletten bahsedilenler kendilerine yontuyor.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Temmuz 21:03
22

Ali Ercan - @Emel K. 01 nolu yoruma cevabı: Asker olsaydın 4200 deydin

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 05 Temmuz 18:21
13

haksızlık - @Emel K. 01 nolu yoruma cevabı: o zaman insanlar niye çalışırken 4 yıllık üniversite okudu

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 05 Temmuz 11:35
08

Çok Şükür - @Emel K. 01 nolu yoruma cevabı: Abi tsk uzman 3600 oluyor sen rutbelimisin memurmu

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 05 Temmuz 00:34
05

Garip - @Emel K. 01 nolu yoruma cevabı: 35 yıl çalışmış devlet memuru olan ve lise mezun olarak görevine devam eden kişilere hiçbir hak yok mu yazık yazık sadece 600 ek gösterge öyle mi bunun karşılığı 118 lira maaş artışı

Yanıtla . 9Beğen . 3Beğenme 04 Temmuz 20:49
02

Selanik - @Emel K. 01 nolu yoruma cevabı: 1400 puan daha gerekiyor...

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 04 Temmuz 18:20