Sabancı Üniversitesi 1 Araştırma Görevlisi Alacak

Sabancı Üniversitesi 1 Araştırma Görevlisi Alımı

Sabancı Üniversitesi Rektörlüğünden:

2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili maddelerine göre aşağıda belirtilen akademik birimlere karşılarında belirtilen unvanlarda Öğretim Elemanları alınacaktır.
Müracaat süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün olup, başvurular kadro alımı yapacak olan ilgili fakülteye istenen belgeler ile birlikte e-posta veya posta yoluyla yapılacaktır. (Not: Süresi içerisinde yapılmayan ve eksik belgesi olan başvurular kabul edilmeyecektir.)

İlan Tarihi : 07.07. 2022
Son Başvuru Tarihi : 21.07.2022
Ön Değerlendirme Duyuru Tarihi : 28.07.2022
Giriş Sınavı Tarihi : 03.08.2022
Sonuç Açıklama Tarihi : 10.08.2022
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi : http://fass.sabanciuniv.edu
Başvuru Şekli : Elektronik posta ve posta yolu ile
Telefon Numarası : 0216 483 9339
Başvuru Adresi ve İletişim Bilgileri : e-posta: [email protected]
Adres: Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Orta
Mah. Üniversite Cad. No:27 34956 Orhanlı - Tuzla / İSTANBUL
(Evrakların gönderileceği kişi: Sn. Tuğcan Başara)

Genel Şartlar:
1. 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak gerekmektedir.
2. Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak gerekir.
3. Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada ALES EA’dan en az 70 puan almış olmak gerekmektedir.
4. Yabancı Dil Seviye Tespit sınavından (YDS ve muadilleri) en az 85 (veya muadili) puan almış olmak.
5. Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim kurulu kararıyla belirlenir.
6. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
7. İlan edilen kadrolara müracaat edecek erkek adayların askerlik yönünden mahkeme veya bakaya durumunda olmamaları gerekmektedir.

İstenen Belgeler:
1. Eksiksiz doldurulmuş fotoğraflı “Araştırma Görevlisi Kadrosu Başvuru Formu”na https://fass.sabanciuniv.edu/ sites/fass.sabanciuniv.edu/files/1- BasvuruFormu.pdf linkinden ulaşabilirsiniz.
2. Başvuru Dilekçesi (Başvuruda bulunulan ilgili Üniversite/Fakülteyi, Kadro Unvanını ve iletişim bilgilerini belirten imzalı başvuru dilekçesi.)
3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
4. Özgeçmiş
5. Yabancı Dil Belgesi (YDS veya muadili bir sınavdan en az 85 puan veya muadili bir puan alınmalı)
6. ALES belgesi fotokopisi (ALES-EA Puanı en az 70 olmalı)
7. Onaylı Lisans/Lisansüstü diploması fotokopisi
8. Yurtdışı Üniversitelerden mezun adaylar için denklik belgesi
9. Resmi transkript belgeleri (Lisans, lisansüstü)
10. Öğrenci Belgesi (Yüksek lisans, doktora)
11. 2 adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş olmalı)
12. Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğunu belirten belge. Resmi onaylı ve karekodlu doğrulanabilir tüm dijital belgelerle başvuru yapılabilir. Başvuru belgelerinin asıllarının da kargo ile gönderilmesi gerekmektedir. Başvuru süresi içinde yapılmayan ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak olup, kargo ile gönderilen belgelerin son başvuru tarihine kadar Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanlık Ofisine ulaşmış olması gerekmektedir. Kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Sonuçlar Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi web adresinde yayınlanacaktır. Ayrıca duyuru yapılmayacaktır.
Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Orta Mah. Üniversite Cad. No: 27 34956 Orhanlı - Tuzla İSTANBUL http://fass.sabanciuniv.edu 

07 Tem 2022 - 10:17 - Araştırma Görevlisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.