İstanbul Topkapı Üniversitesi 21 Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alacak

İstanbul Topkapı Üniversitesi 21 Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alımı

İstanbul Topkapı Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ile 09/11/2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “ Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi tam zamanlı Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alınacaktır. İlan edilen kadrolara müracaat edecek adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesindeki genel şartları ile ilgili Kanun ve Yönetmelikte belirtilen koşulları sağlamış olmaları halinde adayların aşağıda belirtilen belgelerle birlikte adayların şahsen ve posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir. Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gündür.

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ VE ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ KADROSU İÇİN İSTENİLEN BELGELER
1- Başvurdukları Programı belirten dilekçe.
2- Özgeçmiş (YÖK Formatında)
3- Nüfus Cüzdanı / Kimlik Kartı Fotokopisi
4- İki Adet Biyometrik Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
5- Yerleşim Yeri ve Adres Belgesi (e-Devlet çıktısı) barkotlu veya kare kodlu olması zorunludur.)
6- Onaylı Lisans, Yüksek Lisans Mezuniyet ve Uzmanlık/Doktora belgesi (Diplomanın aslı veya ıslak imzalı mühürlü sureti ya da e-Devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi e-Devletçıktı sının barkotlu veya kare kodlu olması zorunludur.)
7- Lisans transkript belgesinin okul onaylı aslı ya da fotokopisi.
8- ALES Sonuç Belgesi (ALES’den muaf olanlar için zorunlu değildir. Kontrol Kodu ve Doğrulama Kodu yer almayan veya okunmayan belgeler geçersiz sayılacaktır.)
9- ALES muafiyeti için, görev yapılan yükseköğretim kurumundan alınacak hizmet belgesi ve atama olur yazısı.
10- Yabancı Dil Sınavı sonuç belgesi (YDS veya ÖSYM tarafından eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan muadili puanı gösteren belge)
11- Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge (Terhis, tecil, muaf)
12- Adli Sicil kaydı ve Adli Sicil Arşiv kaydı olmadığına dair belge (e-Devlet çıktısı “Resmi Kuruma” hitaben alınan belge)
13- Lisans/Lisansüstü öğrenimlerini yurt dışında tamamlayan adaylar için, Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış denklik belgesinin aslı veya imzalı onaylı sureti
14- SGK Hizmet Dökümü.
SINAV TAKVİMİ
İlan Tarihi : 27.07. 2022
Son Başvuru Tarihi : 11.08.2022
Ön Değerlendirme Duyuru Tarihi : 16.08.2022
Giriş Sınavı Tarihi : 18.08.2022
Sonuç Açıklama Tarihi : 22.08.2022
BAŞVURU ADRESİ:
Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi/Balat Yerleşkesi
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi/Kazlıçeşme Yerleşkesi
Mühendislik Fakültesi/Kazlıçeşme Yerleşkesi
Spor Bilimleri Fakültesi/Levent Yerleşkesi
Plato Meslek Yüksekokulu/Kazlıçeşme Yerleşkesi
Başvurular posta yolu ile ya da şahsen yapılacaktır.
İLANIN YAYINLANACAĞI WEB ADRESİ: www.topkapi.edu.tr

27 Tem 2022 - 09:36 - Öğretim Görevlisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.