İskenderun Teknik Üniversitesi 32 Öğretim Üyesi Alacak

İskenderun Teknik Üniversitesi 32 Öğretim Üyesi Alımı

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörlüğünden:  ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ek Koşulları ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. İlanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin www.iste.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
PROFESÖR, DOÇENT VE DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARINA BAŞVURU ŞARTLARI:
• İlan edilen kadrolara başvuracak adaylar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları kaydı ile Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının web sayfası Belge ve Formlar Bölümü, https://www.iste.edu.tr/pdb/belge-ve-formlar web adresinden temin edecekleri başvuru dilekçelerinin ekinde olmak üzere;
- Özgeçmiş ve Özgelecek/niyet mektubu/iş planı/kariyer planı,
- 2 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, erkek adaylar için askerlik durum belgesi,
- Onaylı hizmet belgesi veya e-Devlet’ten alınan Hitap Hizmet Dökümü,
- e-Devlet çıktısı veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgesi,
- Başvuru Beyan Formu ve Evrak Kontrol Listesi (https://www.iste.edu.tr/pdb/belge-veformlar)
- Bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan “Yayın Listesi” nden oluşan, 1 (bir) adet “Başvuru Dosyası” ve bilimsel eserlerinin yer aldığı profesör kadroları için 7 adet, doçent ve doktor öğretim üyesi kadroları için 5 adet elektronik ortamda (Flash Disk) hazırlanmış “Bilimsel Eser Dosyası” ile birlikte, profesör/doçent kadroları için Personel Daire Başkanlığına, doktor öğretim üyesi kadroları için ise ilgili Fakülte Dekanlığı veya Yüksekokul/Konservatuvar Müdürlüğüne şahsen başvuru yapması gerekmektedir. (İstenilen tüm belgelerin elektronik ortamdaki dosyaya da kaydedilmesi gerekmektedir.)
• Bilimsel yayınlarının herhangi birinde yazılı olarak etik ihlali, şüphesi ve/veya iddiaları bulunmaması gerekmektedir.
• Profesör kadrosuna başvuracak adayların başlıca eserlerini belirtmesi gerekmektedir.
• Profesör unvanı alanlar doçent ve doktor öğretim üyesi kadrolarına, doçent unvanı alanlar doktor öğretim üyesi kadrolarına başvuramazlar.
• Profesör veya Doçent kadrolarına başvuran adaylardan Doçentlik Sözlü Sınavına girmemiş olanlar; İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ek Koşullarında belirtilen “Doçentlik unvanına sahip olmalarının yanında, ÜAK tarafından oluşturulmuş jürice yapılmış sözlü sınavdan başarılı olmak” koşulu uyarınca Doçentlik Sözlü Sınavına tabi tutulacaktır. Doçentlik Sözlü Sınavının yapılma şekli (Çevrimiçi-yüz yüze) adaylara ayrıca bildirilecektir.
Başvuru süresi, ilanın yayın tarihinden itibaren 15 (on beş) gün olup, son başvuru tarihinden sonra gelen başvurular dikkate alınmayacaktır.
• Yabancı ülkelerden alınan mezuniyet belgesine ait Yükseköğretim Kurulu ve/veya Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) tarafından onaylı denklik belgesinin başvuru dosyasında sunulması gerekmektedir.
• İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ek Koşullarına Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının web sayfası Mevzuat Bölümü, https://iste.edu.tr/pdb/mevzuat web adresinden ulaşılabilir.

17 Ağu 2022 - 09:25 - Öğretim Üyesi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.