Çankaya Üniversitesi 3 Öğretim Üyesi ile 1 Araştırma Görevlisi Alacak

Çankaya Üniversitesi 3 Öğretim Üyesi ile 1 Araştırma Görevlisi Alımı

Çankaya Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemizin aşağıda gösterilen bölümlerine 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyan, 2547 sayılı Kanunun 26, 23. ve 50/d maddeleri ile Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri Yönergesi ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik uyarınca öğretim elemanları alınacaktır.
Kriterlere “https://www.yok.gov.tr/akademik/atanma-kriterleri” sayfasından ulaşılabilir Üniversitemizin öğretim dili [(a) işaretli bölümler hariç] ingilizcedir. Adayların eğitim öğretim, araştırma yapacak ve yaptıracak düzeyde ingilizce bilmeleri gerekmektedir. İngilizce bilgi düzeyi için "Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 8. madde 7. paragraf ”ında belirtilen şartlardan birini taşıdığını belgelemesi gerekmektedir.
(*) ALES sayısal puan kategorisinde en az 70 puan almış olmak, yabancı dil düzeyi için YDS en az 70 veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan en az eşdeğer puanı almış olmak
Adaylar özgeçmişlerini, yayın listelerini (öğretim üyeleri için yayınları, atıfları, bildirileri ile ilgili kontrol ve doğrulma adımları için evrak teslimi öncesinde Üniversitemiz Kütüphane Müdürlüğüne başvurulması gerekmektedir), idarece onaylı diploma fotokopilerini, ALES ve dil belgesi örneği, ders dökümü (transcript) aslı veya onaylı, nüfus cüzdan örneği, erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş veya muaf olduğunu gösteren belge örneği, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını, yayınlarının bulunduğu derginin ilgili alan indekslerinde tarandığına dair belgeleri, atıflar, varsa hakemliklerini kanıtlayan belgeleri kapsayan dosyadan bir
adet düzenleyerek başvuru formu (http://pdb.cankaya.edu.tr/form/) ekinde Merkez Kampüs; Yukarıyurtçu Mahallesi Mimar Sinan Cad.No:4 Etimesgut/ANKARA adresindeki Personel Daire Başkanlığı'na, şahsen teslim etmeleri gerekmekte olup posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Kamuda çalışan/çalışmış olanlar başvuru formu ile birlikte görev yaptığı kurumdan alacakları disiplin bilgilerini de içeren onaylı sicil özeti ve varsa yurt dışı diplomaların denklik belgesi eklenmelidir.
Başvuru süresi ilan tarihinden itibaren 15 gündür.
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Araştırma Görevlisi Kadrosu için,
Duyuru Başlama Tarihi : 06.11.2023
Son Başvuru Tarihi : 20.11.2023
Ön Değerlendirme Tarihi : 23.11.2023
Sınav Tarihi : 27.11.2023
Sonuç Açıklama Tarihi : 29.11.2023

06 Kas 2023 - 09:57 - Öğretim Üyesi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.