Bartın Üniversitesi 4 Araştırma Görevlisi Alacak

Bartın Üniversitesi 4 Araştırma Görevlisi Alımı

Bartın Üniversitesi Rektörlüğünden: ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ALIM İLANI-ÖNCELİKLİ ALAN
İLAN TARİHİ : 08 Kasım 2023
İLAN SAYISI : 2023/07
1- GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR
1.1.657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak şarttır.
1.2.ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin başvuru belgeleri ekinde muafiyet durumlarını kanıtlamaları halinde ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir. Üniversitemiz Senatosunun 20 Ekim 2022 tarih ve 2022/17-03 sayılı Kararı ile aşağıdaki tablodaki bazı bölümlerde asgari ALES puan barajı ile yabancı dil puan barajı yükseltilmiştir.
1.3.Adayların transkriptleri ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamasında aşağıdaki esaslara göre değerlendirilecektir:
• Transkriptlerde sadece dörtlük not sistemi olması halinde Yükseköğretim Kurulunun Eşdeğerlik Tablosu kullanılacaktır.
• Transkriptlerde sadece yüzlük not sistemi olması halinde yüzlük not kullanılacaktır.
• Transkriptlerde sadece beşlik not sistemi olması halinde Yükseköğretim Kurulunun Eşdeğerlik Tablosu kullanılacaktır.
• Transkriptte hem dörtlük hem yüzlük not sistemi olması halinde adayın belgelendirmesi kaydıyla mezun olduğu dönemde üniversitenin resmi not sistemi dörtlükse Yükseköğretim Kurulunun Eşdeğerlik Tablosu kullanılacaktır.
• Transkriptte hem beşlik hem yüzlük not sistemi olması halinde adayın belgelendirmesi kaydıyla mezun olduğu dönemde üniversitenin resmi not sistemi beşlikse Yükseköğretim Kurulunun Eşdeğerlik Tablosu kullanılacaktır.
1.4. Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir. Devlet Yükseköğretim Kurumlarının Araştırma Görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlilik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.
1.5.Araştırma görevlisi kadrolarına atamalar, 2547 sayılı Kanunun Ek 38 inci maddesi uyarınca 50/d statüsünde ve “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrolarına Atananların Lisansüstü Eğitimleri ile Diğer Hususlara İlişkin Usul ve Esaslar” kapsamında gerçekleştirilecektir.
2- SINAV TAKVİMİ, BAŞVURU ADRESLERİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİ
2.1.Sınav Takvimi
İlan Yayım Tarihi : 08 Kasım 2023
Başvuru Başlangıç Tarihi : 08 Kasım 2023
Son Başvuru Tarihi : 22 Kasım 2023 (Saat: 23.59)
Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi : 29 Kasım 2023
Giriş Sınavı Tarihi : 08 Aralık 2023
Nihai Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi : 13 Aralık 2023
Sonuçların İlan Edileceği İnternet Sitesi : https://w3.bartin.edu.tr/
Üniversite zorunlu hallerde sınav takviminde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
2.2.Başvuru Yeri ve İletişim Bilgileri
Adaylar; Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi (ÜBYS) üzerinden (http://ubys.bartin.edu.tr/HRM/AkademikBasvuru/PersonelBasvuru/Giris) çevrimiçi başvuru yoluyla müracaat edecektir. Başvuru sürecinde sorun yaşayan adaylar, Fen Fakültesi: 0378 501 10 00 (2271-2270); Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi: 0378 501 10 00 (2284-2299); İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: 0378 501 10 00 (2104-2105); Personel Daire Başkanlığının 0378 501 10 00 (5007-5017) telefon numaralarından veya [email protected], [email protected], [email protected], [email protected] elektronik posta adreslerinden destek alabilecektir.
* İlanda ilgili enstitü müdürlüğünden temin edilecek belgenin başvuru tarihleri içerisinde alınmış olması gerekmektedir.
4- BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER
4.1.Araştırma Görevlisi Kadrolarına Çevrimiçi Başvurularda Sisteme Yüklenmesi Gereken Belgeler;
Araştırma Görevliliği-Öncelikli Alan için aranan genel şartlar ve özel şartlar ile ilanda belirtilen diğer koşullara sahip adaylar aşağıdaki belgeleri çevrim içi başvuru modülüne eksiksiz yükleyecektir.
1. Özgeçmiş,
2. Geçerliliği bulunan ALES Sonuç Belgesi,
3. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınava ait sonuç belgesi,
4. Mezuniyet Belgeleri (e-Devletten başvuru süresi içerisinde alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
5. Öğrenci Belgesi (e-Devletten başvuru süresi içerisinde alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
6. Lisans Transkripti (e-Devletten başvuru süresi içerisinde alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
7. Kimlik fotokopisi.
8. Uygulamalı Matematik alanında tezli yüksek lisans yapanların ilgili Enstitü Müdürlüğünden başvuru tarihleri arasında alacağı belge, (2023-23 sayılı araştırma görevlisi kadrosu için)
5- DİĞER AÇIKLAMALAR VE ÖNEMLİ HUSUSLAR
1. Adaylar son başvuru tarihi olarak belirtilen gün ve saate kadar çevrim içi başvuru yapmakla yükümlüdür. Posta veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
2. Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belge çevrim içi başvuru modülüne yüklenmelidir.
3. Üniversite web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmaz.
4. İdare uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.
5. Gerçeğe aykırı belge ile başvuru yapanlar ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Kurumumuzca kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.
6- MUAFİYET
Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz. Bu kapsamda muafiyet talep edenlerin muaf olmalarına esas belgelerini çevrim içi başvuru modülüne yüklemeleri gerekmektedir.

08 Kas 2023 - 09:34 - Araştırma Görevlisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.