Bursa Teknik Üniversitesi 11 Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alacak

Bursa Teknik Üniversitesi 11 Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alımı

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ VE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ALIM İLANI
Üniversitemiz birimlerine 657 sayılı Kanunun 48 inci, 2547 sayılı Kanunun 50/d ve 31. maddeleri ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin ilgili hükümleri uyarınca Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alınacaktır. Başvuracak adayların ilgili mevzuatta ve ilanda belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.
İlanda belirtilen bilgiler kadro ilanına başvurmak için asgari koşul olup kadroya atanma hakkını sağlamaz.
SINAV TAKVİMİ
Duyuru başlama tarihi 20 Kasım 2023
Son başvuru tarihi 04 Aralık 2023
Sınav giriş tarih ve saati 12 Aralık 2023 - 10:00
Sonuç açıklama tarihi 19 Aralık 2023
Ön değerlendirme tarihi 08 Aralık 2023
Sonuçların ilan edileceği adres www.btu.edu.tr
İSTENEN BELGELER
1. Başvuru dilekçesi (https://www.btu.edu.tr ) adresinde mevcuttur
2. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet fotoğraf
3. YÖK formatlı özgeçmiş
4. Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muafiyet belgesi
5. ALES ve Yabancı Dil belgesi (KPDS, ÜDS veya muadili )
6. Hizmet belgesi (Kamu kurumunda halen çalışan veya çalışmış olan)
7. Lisans diploması ve transkripti (ıslak imzalı tasdikli/okunaklı karekodlu)
8. Tezli Yüksek Lisans/Doktora Öğrenci belgesi
9. Yüksek Lisans Diploması (ıslak imzalı tasdikli/okunaklı karekodlu)
10. Deneyim Belgesi/SGK Dökümü (B23-03/08, B23-03/09, B23-03/12 nolu ilanlar için)
BAŞVURU NOTLARI :
1-Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi kadrolarına başvuracak adayların Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’te belirlenen şartları sağlamaları gerekir.
ALES ’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
2-Başvuru işlemleri şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar ilgili birime ulaşması gerekmektedir. Yanlış birime ve/veya adrese teslim edilmesinden ve postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir. Son başvuru tarihinden sonra ulaşan başvuru evrakı ile faks, e-mail vb. ortamda yapılan müracaatlar kayıt altına ve değerlendirmeye alınmayacaktır.
3-Araştırma Görevlisi başvuruları ilgili Fakültelere yapılacaktır. Kayıt altına alınan başvuru evrakı hiçbir şekilde iade edilemez. Sınav aynı tarih ve saatte yapılacağından, adaylar ilan edilen kadrolardan sadece birine başvuru yapabilir.
4-Ön değerlendirme ve sonuçlar www.btu.edu.tr adresinde ilan edilecektir. Üniversitemizin web adresinde yayınlanacak duyurular tebligat niteliğinde olup ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
5-Onaylı istenen belgeler Resmi kurumlarca ıslak imzalı ve mühürlü “Aslı Gibidir” yapılabileceği gibi noter tarafından da tasdik edilebilir.
6-e-Devletten alınan okunaklı karekodlu diploma ve öğrenci belgeleri başvurularda kullanılabilir ancak atanmaya hak kazanan adaylar bu belgelerin aslını veya onaylısını teslim etmek zorundadır.
7-Rektörlük; sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar, gerekli görülmesi halinde ilanın her aşaması iptal edilebilir.
8- Atanmaya hak kazanan adaydan, atamasına ilişkin istenecek diğer belgeler sonuç açıklama tarihinde duyurulacaktır.
9-Araştırma Görevlisi için başvuran adayların, Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliğinin 35 inci maddesinin 6 ncı fıkrası “Tezsiz yüksek lisans programları hariç, aynı anda birden fazla lisansüstü programa kayıt yaptırılamaz ve devam edilemez” hükmü gereğince sadece ilgili programda öğrencilik şartı aranmaktadır. Aksi takdirde başvuru geçersiz sayılacaktır.
10-Başvuru vb. konularla ilgili iletişim bilgilerine üniversitemizin web sayfası üzerinden ulaşılabilir.
İlan olunur.

20 Kas 2023 - 10:02 - Öğretim Görevlisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.