Hitit Üniversitesi 17 Öğretim Üyesi Alacak

Hitit Üniversitesi 17 Öğretim Üyesi Alımı

Hitit Üniversitesi Rektörlüğünden:  ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI
Üniversitemiz akademik birimlerine 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. ve 24. maddeleri, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ve Hitit Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Yükseltilme ve Atanma Yönergesi hükümleri çerçevesinde öğretim üyesi alınacaktır.
Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların;
Başvuru Dosyasında istenen belgeler;
- Başvuru dilekçesi;http:// personel.hitit.edu.tr/akademik-personel-formlar adresinde bulunan dilekçe doldurularak, doçent kadrolarına başvuracak adayların, yayınlarından birisini başlıca araştırma eseri olarak gösterilecektir.)
- Özgeçmiş,
- Akademik Faaliyet Puan Tablosu, (2 adet)
- EK-3: Puan Özet Tablosu (doçentlik ve doktor öğretim üyesi kadroları için 4 adet)
- Yayın Listesi,
- Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 (iki) adet vesikalık fotoğraf,
- Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, ( e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge)
- Başvuru döneminde alınan adli sicil belgesi, (e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge)
- Lisans, Yüksek Lisans, Doktora / Sanatta Yeterlilik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Yabancı Dil Belgesi, (Noterden veya Resmi Kurumlarca "Aslı Gibidir" yapılarak onaylanması ya da e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge olması gerekmektedir.)
- Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan veya e-Devlet sistemi üzerinden alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini sunmaları gerekmektedir. (Üniversitemiz bünyesinde halen görev yapmakta olan adaylar hizmet belgesi almasına gerek yoktur.)
Bilimsel Dosyanın İçeriği:
1- Özgeçmiş,
2- Lisans, Yüksek Lisans, Doktora / Sanatta Yeterlilik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Yabancı Dil Belgesi, (Noterden veya Resmi Kurumlarca "Aslı Gibidir" yapılarak onaylanması ya da e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge olması gerekmektedir.)
3- Akademik faaliyet puan tablosu (akademik faaliyet puan tablosunda bulunan, Özet Puan Tablosunun bulunduğu sayfa imzalı diğer sayfalar ise paraflı bir şekilde eksiksiz doldurulması gerekmektedir.),
4- Yayın listesi; (doçent kadrolarına başvuracak adayların, başlıca araştırma eserini açıkça belirtmesi gerekmektedir.)
5- Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan Doçent için 1 takım dosyayı fiziki olarak ve 4 adet PDF formatında hazırlanmış olan USB bellek, Doktor Öğretim Üyesi için 1 takım dosyayı fiziki olarak ve 4 adet PDF formatında hazırlanmış olan USB belleğe aktararak, doçent adayları Üniversitemiz Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığı’na, doktor öğretim üyesi adayları ise ilgili dekanlığa başvurularını şahsen veya kargo ile müracaat etmeleri gerekmektedir.
GENEL AÇIKLAMALAR:
1. Başvurular, bu ilanın Resmî Gazete ’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde alınacaktır.
2. Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Yükseltilme ve Atanma Yönergesi ’ne uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
3. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı / Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı tarafından denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.
4. DOÇENT kadrolarına başvuracak adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.
5. Üniversitemiz gerekli gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal edebilir.
6. Birden fazla ilana başvuru yapmış olan adayların başvuruları iptal edilecektir.
7. Kargoda oluşabilecek gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
8. İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen aday/adayların atamaları yapılmayacaktır. Başvuran aday/adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması durumunda atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
9. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Mevzuatı Uyarınca Akademik Personel Adayı Aydınlatma Metni, (https://personel.hitit.edu.tr/kvkkakademik-personel-belgeler) (kurum dışından başvuran adaylardan alınacaktır.)
10. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Mevzuatı Uyarınca Akademik Personel Adayı Açık Rıza Metni, (https://personel.hitit.edu.tr/kvkkakademik-personel-belgeler) (kurum dışından başvuran adaylardan alınacaktır.)
11- 2547 sayılı Yükseköğretim Kanun'un Ek 38 inci maddesi uyarınca belirlenen %30'luk kota kapsamında başvuru yapılabilecek doktor öğretim üyesi kadrosu bulunmamaktadır.
***NOT: Başvuran adayların atanmaya hak kazanması durumunda, tüm belgelerin asıllarını ibraz etmeleri gerekmekte olup, evrakların asıllarının teslim edilmemesi halinde atamaları yapılmayacak, yapıldıysa iptal edilecektir.
Ayrıntılı bilgi www.hitit.edu.tr web adresinde mevcuttur.
Tel: 0 364 219 20 90

21 Kas 2023 - 08:37 - Öğretim Üyesi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.