İstanbul Aydın Üniversitesi 110 Öğretim Üyesi ile 52 Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alacak

İstanbul Aydın Üniversitesi 110 Öğretim Üyesi ile 52 Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alımı

İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmelik’in ilgili maddeleri ve 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine göre tam zamanlı Öğretim Üyesi alınacaktır. Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna başvuracakların “İstanbul Aydın Üniversitesi Akademik Atama ve Yükseltme Kriterlerini” sağlaması gerekmektedir.
İSTENİLEN BELGELER:
Müracaat edecekleri kadroyu belirtir;
- Dilekçe
- Nüfus cüzdanı örneği
- YÖK formatında özgeçmiş
- 2 adet fotoğraf
- Öğrenim Durumunu belirtir Diploma (Onaylı, yurt dışından alınan diplomalar için Denklik Belgesi)
- Yabancı Dil Puan Belgesi veya Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirtilen yeterliliğe sahip olduğunu kanıtlayan belge. (Eğitim Dili İngilizce Olan Program Başvuruları İçin)
- Profesör ve Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar Dilekçe ve özgeçmiş ekinde Doçentlik Belgesi ve bilimsel yayın ve çalışmalarını CD veya Flash Bellek ile birlikte Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, Dr. Öğr. Üyesi kadrolarına müracaat edecek adaylar ise ilgili Fakülte Dekanlıklarına CD veya Flash Bellek ile birlikte şahsen veya posta aracılığı ile müracaat edeceklerdir.
- İstanbul Aydın Üniversitesi Akademik Atama ve Yükseltme Yönergesi ’nde belirtilen şartları taşıdığını beyan etmeleri gerekmektedir. ( https://www.aydin.edu.tr/tr-tr/ogrenciler/yasayonetmelikler/Pages/yonerge-yonetmelikler.aspx)
- İAÜ Atama ve Yükseltme Yönergesi ’nde belirtilen şartlara ilişkin yapılacak olan yapılacak olan beyan dilekçesine ilgili puanlamalar yapılarak eklenmelidir.
- Hazırlanan puanlama belgesi ıslak imzalı olarak başvuru dosyasına eklenmelidir.
- Postadaki gecikmeler ve eksik yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
- İlk Başvuru Tarihi: 22.11.2023
- Son Başvuru Tarihi: 08.12.2023
İlgililere duyurulur.

İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 31. Maddesi uyarınca “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği 'nin ilgili hükümleri uyarınca “Tam Zamanlı” “Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi” istihdamı yapılacaktır.
Adayların aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte şahsen veya posta ile ilgili Fakülte / Yüksekokullara başvuru yapmaları gerekmektedir.
1-Dilekçe (Başvuru dilekçelerinde başvurulan kadronun, Birimi, Ünvanı ve adayın iletişim adresleri (adres, telefon no, e-mail v.s.) açıkça belirtilecektir.
2-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
3-Özgeçmiş,
4-Erkek Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge,
5-Lisans/Lisansüstü Diploma fotokopileri (onaylı belge)
6-Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Üniversitelerarası Kurulca denkliğini gösterir belgenin fotokopisi (onaylı belge)
7-Resmi Transkript (Lisans Eğitimi ile ilgili) (onaylı belge)
8-ALES Belgesi
9-4 Adet biyometrik fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
10-Yabancı Dil Belgesi (Öğretim dili İngilizce olan programlar için en az 85 puan alması gerekir.)
11-Tecrübe durumunu gösterir belge (İlan edilen kadroya bağlı olarak alınacak) (onaylı belge)
12- -Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair belge ( E-Devlet üzerinden alınan belge)
İlgililere duyurulur.
SINAV TAKVİMİ
İlk Başvuru 22.11.2023
Giriş Sınavı 14.12.2023
Son Başvuru (Mesai Bitimi) 08.12.2023
Giriş Sınav Saati 10:00
Ön Değerlendirme Sonuç İlanı 12.12.2023
Giriş Sınav Yeri İAÜ Florya Halit Aydın Yerleşkesi
Nihai Değerlendirme Sonuç 19.12.2023
Sonuçların İlan Edileceği İnternet Adresi: www.aydin.edu.tr

22 Kas 2023 - 08:37 - Öğretim Üyesi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.