Aksaray Üniversitesi 4 Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alacak

Aksaray Üniversitesi 4 Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alımı

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM GÖREVLİSİ-ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ALIM İLANI
Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde; Üniversitemizin aşağıda yer alan birimlerine 2547 sayılı Kanun’un 31. maddesi uyarınca Öğretim Görevlisi, 2547 sayılı Kanun’un 50/d maddesi uyarınca Araştırma Görevlisi alınacaktır.
GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR
1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak, ALES ’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
2) Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
3) Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.
4) Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir. Devlet yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.
MUAFİYET
Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz. Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6. maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.
BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER
1) Başvurulan ilanın sıra numarası, unvan, birim, bölüm, program/anabilim dalı ile iletişim bilgilerinin eksiksiz şekilde belirtildiği bir dilekçe,
2) Özgeçmiş,
3) ALES sonuç belgesi,
4) Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınava ait sonuç belgesi,
5) Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi,
6) Lisans transkript belgesi,
7) Lisansüstü öğrenci belgesi ve transkript belgesi,
8) Tezli yüksek lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi,
9) Hizmet/Tecrübe istenilen ilanlarda; hizmetin yerine getirildiği kamu kurum ve kuruluşu/şirket/firmadan hizmet belgesi ve onaylı bir yazı ve SGK pirim ödeme gün sayısını gösterir belge,
10) İlan özel şartında sertifika/belge istenmiş ise bu belge ve/veya sertifikalar,
11) Halen bir kamu kurumunda çalışan veya daha önce çalışmış adaylardan hizmet belgesi.
12) Son altı ay içerisinde çekilmiş 1 (bir) adet vesikalık fotoğraf,
13) Nüfus cüzdan fotokopisi
DİĞER HUSUSLAR
1) Adayların tek bir kadro ilanına müracaat etmeleri gerekmektedir. Birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
2) ALES puanının geçerlilik süresi açıklandığı tarihinden itibaren beş (5) yıldır.
3) Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
4) Araştırma görevlisi kadrolarına başvuran adayların ibraz etmiş olduğu lisansüstü eğitim belgelerinde Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliği’nde belirtilen azami öğrenim sürelerini aşmamış olduklarını belgelendirmeleri gerekmektedir. Lisansüstü Eğitim aşamasında kayıt dondurma işlemi yapıp pasif öğrenci görünenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
5) Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma ve İlanın her aşamasını iptal etme hakkını saklı tutar. Üniversite web sayfasından (http://www.aksaray.edu.tr/) yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
6) İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır; yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
7) Başvuruların şahsen veya posta ile son başvuru tarihi mesai bitimine kadar aşağıdaki tabloda belirtilen BAŞVURU BİRİMİ/YERİ ’ne yapılması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler, ilanda belirtilen süreler içinde BAŞVURU BİRİMİ/YERİ ’ne yapılmayan ve/veya eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır.
SINAV TAKVİMİ
İlan Yayım ve Başvuru Başlangıç Tarihi : 22.12.2023
Son Başvuru Tarihi : 08.01.2024
Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi : 10.01.2024
Giriş Sınavı Tarihi : 12.01.2024
Nihai Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi : 15.01.2024

22 Ara 2023 - 09:12 - Öğretim Görevlisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.