Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 21 Sözleşmeli Personel Alacak

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 21 Sözleşmeli Personel Alımı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğünden: SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI
Üniversitemizde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre Sözleşmeli Personel olarak istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2. maddesinin (b) fıkrasına göre 2022 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle sözleşmeli personel alınacaktır.
1. GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR
• 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.
• 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.
• 2022 KPSS sınavından lisans mezunları için KPSS P3, ön lisans mezunları için KPSS P93, ortaöğretim mezunları için ise KPSS P94 puanına sahip olmak.
• Tüm adayların görevini yapmasında akli, fiziki bir engeli bulunmamak.
2. BAŞVURU TAKVİMİ, BAŞVURU ADRESİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİ
İlan Yayım Tarihi 25 Ocak 2024
Başvuru Başlangıç Tarihi 25 Ocak 2024
Son Başvuru Tarihi 08 Şubat 2024 (Mesai Bitimi)
Başvuru Sonuçları Açıklama Tarihi 19 Şubat 2024
Başvuru Sonuçlarına İtiraz Tarihi 19-23 Şubat 2024 (Mesai Bitimi)
Nihai Liste Açıklama Tarihi 01 Mart 2024 (Mesai Bitimi)
Sonuçların İlan Edileceği İnternet Sitesi https://ilan.subu.edu.tr veya https://personel.subu.edu.tr/
Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece birine başvuru yapabileceklerdir. Aynı ilan dönemi içinde birden fazla kadroya başvurusu bulunduğu tespit edilen adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvurular şahsen yapılacak olup süresi içinde yapılmayan ya da eksik belgeli yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. (posta ya da e-posta ile başvuru kabul edilmeyecektir). Üniversitemiz, sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar ve ilanın her aşamasını iptal edebilir.
Üniversitemiz web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetinde olup kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
Adayların “SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ ESENTEPE KAMPÜSÜ T2 BLOK REKTÖRLÜK BİNASI PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI ESENTEPE / SAKARYA” adresine evraklarını teslim etmeleri gerekmektedir. Başvuru süreciyle ilgili irtibat bilgileri: 0 (264) 616 01 43 - 0 (264) 616 01 37 - 0 (264) 616 01 42
3. BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER
• Eksiksiz doldurulmuş Başvuru Dilekçesi (https://personel.subu.edu.tr adresinden temin edilecektir),
• Eksiksiz doldurulmuş Başvuru Formu (https://personel.subu.edu.tr adresinden temin edilecektir),
• 2022 KPSS Sonuç Belgesi,
• 1 (bir) adet Fotoğraf (Başvuru formuna yapıştırılacaktır),
• Adli Sicil Belgesi (e-Devletten alınan kare kodlu ya da ıslak imzalı belgeler kabul edilir),
• Tecrübe istenilen pozisyonlar için SGK hizmet dökümüyle birlikte resmi veya özel kuruluşlardan başvuru tarihleri (25 Ocak - 08 Şubat 2024) içerisinde alınmış iş deneyim belgesi (Islak imzalı olarak başvuru formuna eklenecektir. SGK Hizmet dökümünde e-Devletten alınan belgeler kabul edilecek olup çalıştığı kurumdan ıslak imzalı belge alan kişiler çalıştıkları süreyi SGK Hizmet dökümü ile belgelendirmek zorundadır,
• Sertifika istenilen pozisyonlar için ilgili belgenin aslı veya onaylı sureti,
Askerlik Durum Belgesi (e-Devletten alınan kare kodlu ya da ıslak imzalı belgeler kabul edilir),
• Nüfus Kayıt Örneği (e-Devletten alınan kare kodlu ya da ıslak imzalı belgeler kabul edilir),
• Diploma veya Mezun Belgesi (e-Devletten alınan kare kodlu ya da ıslak imzalı belgeler kabul edilir).
4. İLAN EDİLEN POZİSYONLARA AİT BİLGİLER
• Erkek adayların askerlik ile ilişiğinin bulunmaması gerekmektedir,
• Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) kadrolarına başvuranlar temizlik, basit bakım-onarım, iklimlendirme ve taşıma hizmeti işlerinde görevlendirileceklerdir,
• Bu kadroya başvuracak olanlar Üniversitemiz birimlerinin bulunduğu tüm ilçelerde (Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Geyve, Hendek, Kaynarca, Karasu, Ferizli, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan vb) görevlendirilmeyi kabul etmiş bulunmaktadırlar
5. DİĞER AÇIKLAMALAR VE ÖNEMLİ HUSUSLAR
• Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.
• Daha önce kamu kurumlarında Sözleşmeli olarak çalışmış adaylar için, “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Yeniden Hizmete Alınma başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.
• Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir.
6. YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ
• 7315 sayılı “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu" gereği, sözleşme yapmaya hak kazanan aday hakkında arşiv araştırması yapılacak olup, arşiv araştırması sonucuna göre sözleşme imzalanacak aday ile iletişime geçilecektir. Arşiv araştırması olumsuz gelen aday atanma hakkını kaybetmiş sayılacak ve yerine “Yedek” aday sırasıyla çağrılacaktır. Taban puanın üzerindeki tüm adaylar yedek sıralamaya dahil edilecek olup, yerleştirme en yüksek puandan başlanarak yapılacaktır.
• Aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olan adaya öncelik tanınır.
• Asil olarak atanmaya hak kazanan adayların başvuru yapmadığı, feragat ettiği veya adayın şartları taşımadığının tespit edilmesi halinde yerine ilan edilen yedek adaylardan şartları tutanların sırasıyla ataması yapılacaktır.
• KPSS de yüksek puan almak, ilanda yer alan sözleşmeli pozisyona yerleştirmede tek başına hak kazandırmaz. Pozisyon için belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmayan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.
• Eksik evrak, yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar sebebiyle değerlendirmeye alınmayan adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir.
• Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatılacak olup atamaları yapılmış ise de atamaları iptal edilecektir.
Bu kişilere kurumumuzca bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile tazmin edilecektir.
• İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri uygulanır.
• Bu duyuru tebliğ mahiyetinde olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

25 Oca 2024 - 08:49 - 4/ B Sözleşmeli Personel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.