Türk Hava Kurumu Üniversitesi 12 Öğretim Üyesi ile 4 Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alacak

Türk Hava Kurumu Üniversitesi 12 Öğretim Üyesi ile 4 Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alımı

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörlüğünden:
İLAN BAŞLANGIÇ TARİHİ : 25.01.2024
SON BAŞVURU TARİHİ : 08.02.2024
Üniversitemize; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Vakıf Yükseköğretim Kurumlan Yönetmeliği ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'in ilgili maddeleri ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi öğretim Elemanı Yükseltilme. Atanma ve Görev Süresi Uzatma Yönergesi uyarınca aşağıda nitelikleri belirtilen kadrolara tam zamanlı statüde öğretim Elemanı alınacaktır.
Başvuruda bulunacak Öğretim Üyesi adayları, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Öğretim Elemanı Yükseltilme, Atanma ve Görev Süresi Uzatma Yönergesinde belirtilen atama kriterlerini sağlamaları ve bunları sağladıklarını başvuru dilekçelerinde beyan etmeleri gerekmektedir.
Öğretim Görevlileri için tüm programlarda ALES Puanının en az 70 olması gerekmektedir.
Yurtdışından alman diplomalara ait YÖK denklik belgelerinin başvuruda ibraz edilmesi gereklidir.
ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARI İÇİN GEREKLİ BELGELER
1) Başvurdukları birim ve anabilim dalı ile istenen kriterleri sağladığını belirten dilekçe,
2) Özgeçmiş ve yayın listesi,
3) Nüfus cüzdanı örneği ve 2 adet vesikalık fotoğraf (barkodlu e-Devlet çıktısı),
4) EK-1 formunun doldurulmuş hali (www.tWkxdu.tr).
5) Profesör ve Doçent kadroları için onaylı Doçentlik Belgesi fotokopisi. Dr. öğretim Üyesi kadroları için noterce veya belgenin alındığı kurum tarafından onaylanmış diploma fotokopileri (Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora). Yurtdışından alman diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
6) Dr. Öğretim Üyesi kadroları için noterce veya belgenin alındığı kurum tarafından onaylanmış diploma fotokopileri (Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora). Yurtdışından alman diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
7) Bilimsel çalışına ve yayınlarını kapsayan 1 adet dosya ile Doktor öğretini Üyeleri ve Doçentler için 4 adet USB, Profesörler için 6 adet USB bellek.
ÖĞRETİM GÖREVLİSİ VE ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ KADROLARI İÇİN GEREKLİ BELGELER
1) www.thk.edu.tr internet adresinden temin edilerek eksiksiz doldurulmuş fotoğraflı Türk Hava Kurumu Üniversitesi öğretim Elemanı Başvuru Formu,
2) Nüfus cüzdan örneği (barkodlu e-Devlet çıktısı),
3) özgeçmiş, noterce veya belgenin alındığı kurum tarafından onaylanmış lisans diploması, yüksek lisans diploması, transkript veya devam ediyor ise öğrenci belgesi,
4) Erkek adaylar için askerlik durumunu gösteren belge,
5) ALES ve yabancı dil puanlarına ait belgeler,
NOTLAR
1) Adayların Üniversitemiz İnsan Kaynakları Müdürlüğüne şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir, ilanda belirtilen şartlan taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan, posta aracılığı ile yapılan başvuruların gecikmesi durumunda adayların başvurulan dikkate alınmayacaktır.
2) İlanımıza ayrıca www.thk.edu.tr adresinden de ulaşılabilir.
BAŞVURU YERİ VE İLETİŞİM
Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörlüğü İnsan Kaynakları Müdürlüğü
Türkkuşu Kampüsü Bahçekapı Mah. Okul Sok. No:11 06790 Etimesgut/ANKARA Tel: 444 84 58 Faks: (0312) 342 84 60

25 Oca 2024 - 08:57 - Öğretim Üyesi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.