Ankara Bilim Üniversitesi 2 Araştırma Görevlisi Alacak

Ankara Bilim Üniversitesi 2 Araştırma Görevlisi Alımı

Ankara Bilim Üniversitesi Rektörlüğünden: ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ALIM İLANI
Üniversitemize; 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu, Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak aşağıda belirtilen bölümlere öğretim elemanları alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Müracaat edecek adayların ilgili yönetmelik hükümlerinde belirtilen başvuru koşullarını sağlamaları ve aşağıda istenilen belgeler ile birlikte Ankara Bilim Üniversitesi Rektörlüğüne şahsen veya posta
yoluyla başvurmaları gerekmektedir. Başvuru süreci Resmî Gazete yayım tarihinden itibaren 15 (on beş) gündür.
Adres : Ankara Bilim Üniversitesi Şehit Gönenç Cad. No:5 Maltepe/Çankaya/ANKARA
Telefon : 0 312 397 01 50
Başvuru Tarihi : 26 Ocak 2024
Son Başvuru Tarihi : 09 Şubat 2024
Ön Değerlendirme Tarihi : 12 Şubat 2024
Sınav Tarihi : 14 Şubat 2024
Sonuç Açıklama Tarihi : 16 Şubat 2024
ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER
1. Başvurdukları birimi belirten dilekçe
2. Özgeçmiş
3. İki adet vesikalık fotoğraf (fotoğrafların arkasına adı, soyadı ve başvurulan kadro yazılacaktır).
4. Nüfus Cüzdanı Örneği.
5. Onaylı (lisans, yüksek lisans ve doktora) diploma fotokopileri (Yurtdışında alınan diplomalarda Üniversitelerarası Kurulca onaylanmış denklik belgesi)
6. SGK Hizmet Dökümü
7. Adli Sicil Belgesi
8. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge
9. İkametgâh
10. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
11. Son 5 (beş) yıl içinde düzenlenmiş ALES ’ten en az 70,00 (yetmiş) alındığına dair ÖSYM sınav sonuç belgesi
12. Onaylı lisans (varsa yüksek lisans) transkript belgeleri
13. İngilizce eğitim veren bölümler için İngilizce dilinden en az 85 puan alındığını gösterir, YÖK tarafından Kabul Edilen Merkezi Yabancı Dil Sınavı veya Eşdeğeri Kabul Edilen Sınav Sonuç Belgesi.
ÖZEL ŞARTLAR
• İdarenin uygun görmesi halinde ilanımız kısmen ya da tamamen, her aşamasında, üniversitemiz internet sitesinde duyurulmak suretiyle iptal edilebilir.
• Postadaki gecikmeler de dahil olmak üzere ilanda belirtilen süreler içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır.
• İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilir ve hiçbir hak talep edemezler.
• Öğretim dili İngilizce olan bölümler için; Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 85 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak ya da “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim Öğretimi ve Yabancı Dille Eğitim Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” 8. maddesini 7. fıkrası koşullarını sağlamak gereklidir.
• Duyurular üniversitemiz internet sitesinden yapılacaktır (www.ankarabilim.edu.tr).

26 Oca 2024 - 09:34 - Araştırma Görevlisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.