Piri Reis Üniversitesi 24 Öğretim Üyesi ile 25 Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alacak

Piri Reis Üniversitesi 24 Öğretim Üyesi ile 25 Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alımı

Piri Reis Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ile "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği", “ Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" ve “Piri Reis Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Ölçütlerine İlişkin Senato Esaslarının ilgili hükümleri uyarınca Öğretim Elemanları alınacaktır.
Tüm Adayların;
- Başvuru Dilekçesi (başvurulacak kadro ve bölüm belirtilmelidir, web sayfamızdan temin edilebilir)
- Bilgi Formu (web sayfamızdan temin edilebilir)
- YÖK Formatlı Özgeçmiş, bir fotoğraf, nüfus cüzdan sureti,
- Transkript ile Onaylı Mezuniyet Belgeleri (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora (varsa) Mezuniyet Belgesi) ( e-Devlet alınan barkotlu belge kabul edilmektedir.) (Yüksek lisans, diploma veya öğrenci belgesi veya not dökümünde tezli olduğu belirtilmemişse; tezli yüksek lisans yaptıklarını gösterir resmi bir belge ibraz etmeleri gerekmektedir.)
- ALES ve Yabancı Dil Belgesi (YDS-YÖKDİL veya muadili) (Belgelerin kontrol kodlu ve barkotlu olması gerekmektedir.)
- Yurt dışında alınmış diploma ve unvan var ise denklik belgelerini başvuru esnasında teslim etmeleri gerekmektedir.
- Alanında tecrübe sahibi olduğunu gösterir kaşeli, imzalı kurum/işyeri tarafından verilmiş çalışma belgesi (Aranan Niteliklerde “tecrübe şartı” isteniyorsa) (staj, gönüllü çalışma vb. tecrübeler dikkate alınmayacaktır.)
- Devam Eden Yüksek Lisans veya Doktora Öğrenimi Hakkında Öğrenci Belgesi. (e-Devlet belgesi kabul edilmektedir.)
- KVK Mevzuat Uyarınca; Akademik Personel Adayı Aydınlatma Metni ve Akademik Personel Adayı Açık Rıza Metni (web sayfamızdan temin edilebilir).
Ayrıca;
Profesör ve Doçent kadroları için:
- Çalışma alanlarını da belirten bir dilekçe ile;
- Diğer Öğrenim belgeleri ile Doçentlik Belgesi,
- Yayın listesi,
- Bilimsel çalışma ve yayınları,
- Yayınlarına yapılan atıflar,
- Yönettiği doktora çalışmaları ile
Eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayacak şekilde hazırlayacakları, profesörlük için 6 takım dosyayı (1 dosya fiziki olarak ve 5 dosya Flash Bellek olarak ), doçentlik için 4’er takım dosyayı (1 dosya fiziki olarak ve 3 dosya Flash Bellek olarak ) İnsan Kaynakları Müdürlüğüne, Dr. Öğretim Üyeliği için 4’er takım dosyayı (1 dosya fiziki olarak ve 3 dosya Flash Bellek olarak) ilgili Fakülte Dekanlığına/ MYO Müdürlüğüne ilanın son başvuru tarihine kadar bizzat teslim etmeleri gerekmektedir.
- Profesör kadrosuna başvuru yapacakların dilekçelerinde “Başlıca Araştırma Eseri” belirtilmelidir.
- Üniversitemizin öğrenim dili İngilizce olan bölümlerine başvuracak adayların
“Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” maddelerinde belirtilen koşulları sağlandıklarını belgelemeleri gerekmektedir. (Araştırma Görevlileri için 100/65 (Senato kararı), diğer unvanlar için dil puanı en az 100/85 olmalı)
Not:
Hukuk Fakültesi ve Denizcilik Meslek Yüksekokulunun belirli programlarında %100 Türkçe, Denizcilik Meslek Yüksekokulunun bazı programlarında ise %30 İngilizce eğitim öğretim yapılmaktadır.
Denizcilik Meslek Yüksekokulunun bazı programları için ALES muafiyeti vardır.
Başvuru Yeri:
Profesör ve Doçent adaylarının İnsan Kaynakları Müdürlüğü'ne, Dr. Öğr. Üyesi, Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi adaylarının ilgili Fakülteye / Müdürlüğe başvurmaları gerekmektedir
Başvuru Tarihi : İlanın Resmî Gazete ’de yayınlanma tarihi ilk başvuru tarihidir.
Son Başvuru tarihi : İlanın Resmî Gazete ’de yayın tarihinden 15 gün sonradır.
Öğretim Görevlileri için Başvuru ve Sınav Takvimi:
Başvuru ve Sınav Takvimi
Duyuru Başlama Tarihi : 02.02.2024
Son Başvuru Tarihi : 16.02.2024
Ön Değerlendirme Tarihi : 19.02.2024
Sınav Giriş Tarihi : 21.02.2024
Sonuç Açıklama Tarihi : 23.02.2024
- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme sonuçları, Üniversitemizin web sitesinde yayınlanacaktır.
- Postada oluşacak gecikmelerden başvuru sahibi sorumludur. Son başvuru tarihinden sonra gelen başvurular kabul edilmeyecektir.
- Yapılacak atamada Üniversitenin adayın yayınları ile birlikte başlıca uzmanlık ve araştırma konuları dikkate alınarak tercih yapma hakkı saklıdır.
İLETİŞİM:
Telefon: 0216 581 00 50 / 1758 - Web: www.pirireis.edu.tr

02 Şub 2024 - 10:00 - Öğretim Üyesi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.