Ankara Bilim Üniversitesi 5 Öğretim Üyesi ile 11 Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alacak

Ankara Bilim Üniversitesi 5 Öğretim Üyesi ile 11 Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alımı

Ankara Bilim Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemize; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Ankara Bilim Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri Yönergesinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak aşağıda belirtilen bölümlere öğretim üyeleri alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Müracaat edecek adayların ilgili yönetmelik ve yönerge hükümlerinde belirtilen asgari başvuru koşullarını sağlamaları ve aşağıda istenilen belgeler ile birlikte Ankara Bilim Üniversitesi Rektörlüğüne şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir. Başvuru süreci Resmî Gazete yayım tarihinden itibaren 15 (on beş) gündür.
Adres : Ankara Bilim Üniversitesi Şehit Gönenç Cad. No: 5 Maltepe/Çankaya/ANKARA
Telefon : 0 312 397 01 50
Başvuru Tarihi : 25 Mart 2024
Son Başvuru Tarihi : 08 Nisan 2024
Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alım ilanımız için;
Ön Değerlendirme Tarihi : 15 Nisan 2024
Sınav Tarihi : 16 Nisan 2024
Sonuç Açıklama Tarihi : 16 Nisan 2024
TÜM ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER
1. Başvurdukları birimi belirten dilekçe
2. Özgeçmiş
3. İki adet vesikalık fotoğraf (fotoğrafların arkasına adı, soyadı ve başvurulan kadro yazılacaktır).
4. Nüfus Cüzdanı Örneği.
5. Onaylı (lisans, yüksek lisans ve doktora) diploma fotokopileri (Yurtdışında alınan diplomalarda Üniversitelerarası Kurulca onaylanmış denklik belgesi)
6. SGK Hizmet Dökümü
7. Adli Sicil Belgesi
8. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge
9. İkametgâh
10. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
PROFESÖR, DOÇENT VE DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ KADROSU İÇİN İSTENEN BELGELER
1. Yayın listesi
2. Doçentlik belgesi
3. İngilizce eğitim veren bölümler için İngilizce dilinden en az 85 puan alındığını gösterir, YÖK tarafından Kabul Edilen Merkezi Yabancı Dil Sınavı veya Eşdeğeri Kabul Edilen Sınav Sonuç Belgesi.
4. Profesörler için bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet dosya ve 6 adet CD / Doçentler ve Doktor Öğretim Üyeleri için bilimsel çalışma ve
yayınlarını kapsayan 1 adet dosya ve 4 adet CD
ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ KADROSU İÇİN GEREKLİ BELGELER
1. Son 5 (beş) yıl içinde düzenlenmiş ALES ’ten en az 70,00 (yetmiş) alındığına dair ÖSYM sınav sonuç belgesi
2. Onaylı lisans (varsa yüksek lisans) transkript belgeleri
3. İngilizce eğitim veren bölümler için İngilizce dilinden en az 85 puan alındığını gösterir, YÖK tarafından Kabul Edilen Merkezi Yabancı Dil Sınavı veya Eşdeğeri Kabul Edilen Sınav Sonuç Belgesi.
ÖZEL ŞARTLAR
• İdarenin uygun görmesi halinde ilanımız kısmen ya da tamamen, her aşamasında, üniversitemiz internet sitesinde duyurulmak suretiyle iptal edilebilir.
• Yeni öğrenci alacak ya da yeni açılacak bölümlere verilen ilanlar için YÖK tarafından öğrenci alımı ya da bölüm/program açılması uygun görülmediği takdirde öğretim elemanı alımı gerçekleştirilmeyecektir.
• Postadaki gecikmeler de dahil olmak üzere ilanda belirtilen süreler içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır.
• İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilir ve hiçbir hak talep edemezler.
• Aynı kadroya müracaat eden adaylardan unvanı yüksek olan aday tercih edilir.
• Öğretim dili İngilizce olan bölümler için; Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 85 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak ya da “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretimi ve Yabancı Dille Eğitim Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” 8. maddesini 7. fıkrası koşullarını sağlamak gereklidir.
• Duyurular üniversitemiz internet sitesinden yapılacaktır (www.ankarabilim.edu.tr).

25 Mar 2024 - 08:59 - Öğretim Üyesi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.