İzmir Demokrasi Üniversitesi 2 Sözleşmeli Personel Alacak

İzmir Demokrasi Üniversitesi 2 Sözleşmeli Personel Alımı

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörlüğünden:  SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI (2024/1)
Üniversitemizde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre Sözleşmeli Personel statüsünde istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2 nci maddesinin (b) fıkrasına göre 2022 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle Sözleşmeli Personel alınacaktır.
A. GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR
1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
2. İlan başvuru tarihinin son günü itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,
3. Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya muaf olmak,
4. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu ile Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Yönetmeliği uyarınca yaptırılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
5. Başvuru yapılan pozisyona ilişkin ilan niteliklerinde istenilen sertifika, hizmet dökümü ve deneyim belgelerini ibraz etmek, (İlan tarihinden sonra alınan sertifikalar geçerli sayılmayacaktır.)
6. Lisans mezunları için 2022 KPSS B grubu KPSS(P3), Önlisans mezunları için 2022 KPSS B grubu KPSS(P93) puanına sahip olmak.
7. İlanda belirtilen kadro ve pozisyon için ilan tarihi itibariyle yalnızca İzmir ilinde ikamet edenlerin başvuruları kabul edilecektir.
B. BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ, BAŞVURU ADRESİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİ
1. Başvuru ve Değerlendirme Takvimi
İlan Yayım Tarihi : 02.04.2024
Başvuru Başlangıç Tarihi : 02.04.2024
Son Başvuru Tarihi : 16.04.2024 (Saat 17:30’a kadar)
Asil ve Yedek Aday Sonuç İlan Tarihi : 19.04.2024 (Saat 17:30’a kadar)
Asil Kazanan Adayın Belge Teslim Tarihi : 22.04.2024-26.04.2024 (Saat 17:30’a kadar)
Sonuçların İlan Edileceği İnternet Sitesi : https://pdb.idu.edu.tr/
Üniversite zorunlu hallerde başvuru ve değerlendirme takviminde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversite web sayfasında yapılan tüm duyurular tebligat yerine geçecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
2. Başvuru Adresi ve İletişim Bilgileri:
Adayların başvuru formu ve ilanda başvuracakları pozisyon için istenilen belgeleri eksiksiz şekilde müracaat süresi içerisinde Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına (İzmir Demokrasi Üniversitesi Üçkuyular Ana Yerleşkesi - Rektörlük, Personel Daire Başkanlığı B Blok 3. Kat Oda No: 306, Üçkuyular Mahallesi, Gürsel Aksel Bulvarı, No: 14 35140 Karabağlar/ İZMİR) şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan, eksik belgeli başvurulardan Üniversitemiz sorumlu değildir. Adaylar başvuru süreciyle ilgili olarak (232) 299 00 94 No.lu iletişim hattından yardım alabilecektir.
D. BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER
Sözleşmeli Personel Pozisyonlarına Müracaat Edecek Adaylardan İstenilen Belgeler;
1. Başvuru Formu (Eksiksiz doldurulması gerekmektedir)
2. Özgeçmiş,
3. 2022 KPSS Sonuç Belgesi,
4. 1 (bir) adet Fotoğraf (Başvuru formuna yapıştırılacaktır.)
5. Askerlik Durum Belgesi (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
6. Nüfus Cüzdan Sureti. (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
7. Adli Sicil Belgesi, (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir. Adli Sicil Belgesi Sorgulama ekranında “Belgenin Neden Verileceği” alanının “Devlet Memuriyeti” olarak doldurulması gerekmektedir.)
8. Diploma veya Mezun Belgesi, (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
9. Sertifika/Belge istenilen pozisyonlar için ilgili belgenin aslı veya onaylı sureti,
10. Yerleşim Yeri (İkametgah) belgesi (barkodlu e-Devlet çıktısı)
E. DİĞER AÇIKLAMALAR VE ÖNEMLİ HUSUSLAR
1. Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.
2. “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır. (Sözleşme imzalama aşamasında ilgili belgenin ibrazı istenecektir.)
3. Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir.
4. Sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar sözleşmede belirtilen görev yerinde ikamet etmek zorundadır.
5. İdare ihtiyaca bağlı olarak eğitim öğretimin verildiği ilçelere kurum içi görevlendirme yapma hakkına sahiptir.
6. Yurt dışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belge başvuru formuna eklenecektir.
7. İdare, gerekli duyduğu hallerde ilanda değişiklik yapma veya ilanı iptal etme yetkisine sahiptir.
F. BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ
1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın, genel şartlar ile pozisyonla ilgili aranan hizmetin gereği ilave nitelikleri taşıyan adaylar arasından 2022 yılına ait KPSS (B) grubu ilgili puan türü sıralaması esas alınmak suretiyle yerleştirme işlemi yapılacaktır.
2. İlan edilen pozisyon sayısının 5 (beş) katı kadar yedek aday belirlenecektir.
3. Nihai Değerlendirme Sonuçları İlanında; başarılı adayların isim listesi (asil/yedek), atanmaya hak kazanan asil adaylardan istenilecek diğer belgeler ve belge teslim şekli ile süresi hakkında bilgiler yer alacaktır. Süresi içinde istenilen belgeleri teslim etmeyen asil adaylar (atanmak üzere başvuru yapmadığı takdirde) hakkını kaybetmiş sayılacak ve ilan edilen yedek adaylar sırasıyla çağrılacaktır.
4. Asil olarak atanmaya hak kazanan adayların; atanma başvuru tarihinden sonra müracaat ettiği, istenilen belgeleri eksik getirdiği, feragat ettiği veya aranan hizmetin gereği ilave nitelikleri taşımadığının tespit edilmesi halinde müracaatları işleme alınmayacaktır. Yerine ilan edilen yedek adaylardan şartları sağlayanların sırasıyla ataması yapılacaktır.
5. Eksik evrak, yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden değerlendirmeye alınmayan adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir.
6. Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatılacak olup atamaları yapılmış ise de atamaları iptal edilecektir. Bu kişilere Üniversitemiz tarafından bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile tazmin edilecektir.
7. KPSS 'de yüksek puan almak, ilanda yer alan sözleşmeli pozisyona yerleştirmede tek başına hak kazandırmamaktadır. Pozisyon için belirtilen genel ve özel şartlara (hizmetin gereği ilave niteliklere) sahip olmayan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.
8. Asil adaylar, arşiv araştırmasının olumlu gelmesi neticesinde göreve başlayacaktır. Göreve başlamaya hak kazananlardan geçerli bir mazereti olmaksızın süresi içerisinde görevine başlamayanların veya sözleşme imzalamaktan vazgeçenlerin yerine yedek adaylar arasından başarı listesindeki sıralamaya göre yerleştirme yapılacaktır.
9. Üniversitemiz web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetinde olup kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
10. İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri uygulanır.

02 Nis 2024 - 09:16 - 4/ B Sözleşmeli Personel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.