Kadir Has Üniversitesi 10 Öğretim Görevlisi Alacak

Kadir Has Üniversitesi 10 Öğretim Görevlisi Alımı

Kadir Has Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversite Adı: KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ 
Fakülte Adı: YABANCIDİLLER YÜKSEKOKULU 
Bölüm Adı: YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ 
Anabilim Dalı: …………………………….. 
10.05.2024
Kadro Tipi: Öğretim Görevlisi 
Kadro Sayısı: 10
Duyuru Başlama Tarihi : 18.04.2024
Son Başvuru Tarihi : 02.05.2024
Ön Değerlendirme Tarihi: 06.05.2024
Giriş Sınav Tarihi : 09.05.2024
Sonuç Açıklama Tarihi : 15.05.2024
Kadro Derecesi: -
2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 9 Kasım 2018 tarihli Resmî Gazete ’de yayımlanan “ Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik uyarınca 1 Eylül 2024 tarihi itibariyle görevlendirilmek üzere Kadir Has Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Yabancı Diller Bölümü’nde görevlendirilmek üzere 10 öğretim görevlisi alınacaktır.
Aranan Koşullar:
1. 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 9 Kasım 2018 tarihli Resmî Gazete ’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik” te yer alan genel ve özel koşulları taşıyor olmak,
2. İngilizce Öğretmenliği veya İngiliz / Amerikan Dili ve Edebiyatı, Dilbilimi, Mütercim Tercümanlık ve Çeviri Bilim gibi diğer ilgili alanların birinden lisans derecesine sahip olmak
3. Tezli Yüksek Lisans derecesine sahip olmak,
4. Türkiye’deki üniversitelerin İngilizce Hazırlık Programlarında en az 2 yıl öğretmenlik deneyimine sahip olmak
Online başvuru sırasında sisteme yüklenmesi istenen evraklar aşağıda listelenmiştir:
Başvuruda İstenen Belgeler:
1. Özgeçmiş (YÖK formatlı),
2. 1 adet fotoğraf
3. Kimlik Belgesi
4. Akademik ünvanının gerektirdiği onaylı diploma ve belgeler (Lisans, Yüksek Lisans belgesi asıllar ile birlikte geldiğinde diploma onayları yapılabilecektir.) Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
5. Lisans Transkript belgesi
6. ALES belgesi (en az 70 puan) (Başka bir yükseköğrenim kurumunda tam zamanlı olarak çalışmakta olanlar veya çalışıp da ayrılmış olanlarda bu durumu belgelemeleri halinde bu koşul aranmayacaktır.)
7. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen Merkezi Yabancı Dil Sınavından (en az 90 puan) ve/veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan muadili bir puan aldığını gösterir son 5 yıl içinde alınmış belge,
8. Tecrübe şartını sağladığına ilişkin çalıştığı kurumdan alınan hizmet belgesi ( e-Devlet üzerinden alınan Hizmet Döküm Belgesi geçerli değildir),
9. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge.
Başvuru Yeri:
Başvurular online olarak üniversitemiz web sayfasından https://ikakademikbasvuru.khas.edu.tr/ linkinden kabul edilecektir.
Notlar:
1. Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100'lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
2. Ön değerlendirme ve Giriş Sınavı Değerlendirme sonuçları Üniversite web sayfamızın https://www.khas.edu.tr/tr/hakkimizda/is-olanaklari bölümünde yayınlamaktır.
3. Belirtilen şartları taşımayan, süresi içerisinde başvurmayan ve eksik bilgi/belgesi olan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

18 Nis 2024 - 08:45 - Öğretim Görevlisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.