Sabancı Üniversitesi 1 Öğretim Görevlisi Alacak

Sabancı Üniversitesi 1 Öğretim Görevlisi Alımı

Sabancı Üniversitesi Rektörlüğünden:
2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili maddelerine göre aşağıda belirtilen akademik birime karşılarında belirtilen unvanlarda Öğretim Elemanları alınacaktır.
Müracaat süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün olup, başvurular kadro alımı yapacak olan ilgili birime istenen belgeler ile birlikte posta yoluyla yapılacaktır. (Not: Süresi içerisinde yapılmayan ve eksik belgesi olan başvurular kabul edilmeyecektir.)
İlan Tarihi : 16.05.2024
Son Başvuru Tarihi : 30.05.2024
Ön Değerlendirme Duyuru Tarihi : 05.06.2024
Giriş Sınavı Tarihi : 07.06.2024
Sonuç Açıklama Tarihi : 12.06.2024
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi : https://sl.sabanciuniv.edu/
Başvuru Şekli : Posta yolu ile başvuru kabul edilecektir.
(Elden başvuru kabul edilmeyecektir.)
Başvuru Adresi : Diller Okulu, Orta Mah. Üniversite Cad. No:27 34956 Orhanlı - Tuzla / İSTANBUL
(Evrakların gönderileceği kişi: Sn. Ebru Özgür)
Sorular için iletişim bilgileri : e-posta: [email protected] / telefon: 0216 483 91 31
Genel Şartlar:
1. 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak gerekmektedir.
2. Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada ALES en az 70 puan almış olmak gerekmektedir.
3. Tespit sınavından (YDS ve muadilleri) en az 85 (veya muadili) puan almış olmak.
İstenen Belgeler:
1. Başvuru Dilekçesi (Başvuruda bulunulan ilgili Üniversite/Fakülteyi, İlan numarasını, Kadro Ünvanını ve iletişim bilgilerini belirten imzalı başvuru dilekçesi.)
2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
3. Özgeçmiş ya da YÖK Formatlı Özgeçmiş (En az üç referans e-posta ve iletişim bilgileri ile belirtilmelidir.)
4. Öğrenim Belgeleri: Tercihen e-Devletten alınmış, eğer e-Devletten alınamıyorsa noter onaylı olarak: Lisans Mezuniyet Belgesi/Lisans Diploması, Lisans Transkript Belgesi, Tezli Yüksek Lisans Mezuniyet Belgesi/Tezli Yüksek Lisans diploması ve varsa Doktora Mezuniyet Belgesi/Doktora Diploması). Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması ve denklik belgesinin ibrazı gerekmektedir. Nihai değerlendirme aşamasında Lisans Eğitimi ile ilgili GPA notu için esas alınır. Teslim edilen belgeler geri iade edilmeyecektir.
5. ALES belgesinin sistem barkodlu kopyası (ALES muafiyeti var ise daha önce çalıştığı kurumdan alınmış, "2547 sayılı Yükseköğretim Kurulu Mevzuatına göre Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır." kaşeli, onaylı yazısı.)
6. YDS ve dengi Yabancı Dil Belgeleri fotokopileri (Belgenin kontrol kodlu ve barkodlu olması gerekmektedir.)
7. Adli Sicil Kaydı Belgesi (e-Devletten alınan belgeler geçerlidir.)
8. Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge.
(Bakaya durumda olmamak).
Resmi onaylı ve karekodlu doğrulanabilir tüm dijital belgelerle başvuru yapılabilir.
Başvuru süresi içinde yapılmayan ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak olup, posta yolu ile gönderilen belgelerin son başvuru tarihine kadar Sabancı Üniversitesi Diller Okulu Ofisine ulaşmış olması gerekmektedir. Kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Sonuçlar Diller Okulu https://sl.sabanciuniv.edu web adresinde yayınlanacaktır. Ayrıca duyuru yapılmayacaktır.
1- ALES ve YDS sınavlarının geçerlilik süresi 5 sene kabul edilmektedir. Daha eski tarihli sınavlar geçerli sayılmayacaktır.
2- Başvuru evrakları, kişilere geri verilmeyecektir.

16 May 2024 - 09:16 - Öğretim Görevlisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.