KGM 2 Engelli İşçi Alacak!

Karayolları Genel Müdürlüğü 12. Bölge müdürlüğüne bağlı işyerlerine Ağrı ili sınırları içerisinde ikamet edilmesi şartı ile toplam 2 engelli işçi alacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü 12. Bölge müdürlüğüne bağlı işyerlerine Ağrı ili sınırları içerisinde ikamet edilmesi şartı ile toplam 2 engelli işçi alacak.

Engelli İşçi olarak alınacaklarda aranacak şartlar ve açıklamalar:

1.Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden "İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.

2. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

3. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak.

4. Kamusal haklardan mahrum bulunmamak, (TCK 53/a Maddesi)

5. Askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak (erkek adaylar için),

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak,

7. Adayların vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir. (İşe Alınacak işçi Düz İşçi unvanlı işçi pozisyonunda çalıştırılacak olup; Karayolları Genel Müdürlüğü İşçi Pozisyonları Görev Tanımına göre Düz İşçi; işyerinde yürütülen inşaat, imalat, ihrazat v.b. her türlü çalışmaların insan gücü ile yapılabilecek olanlarından kendisine verilen beden gücüne uygun işleri, gösterilen yerde ve anlatıldığı gibi, verilen süre içinde yapar. Çalıştığı yerde ihtiyaç olduğunda Bina ve Mal Bakıcılığı, temizlik işleri ve bahçe işlerinde de çalışır. Sözlü sınav sonucunda işe alınan işçilere, engel durumlarına uygun görev verilecektir.)

8. Adayların görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmaması gerekmektedir.

9. Adayların, başvurunun son günü itibarıyla ihtiyaç duyulan unvana uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartlara haiz olması gerekmektedir.

10. İŞKUR tarafından gönderilen; başvuru sahipleri arasından açık iş sayısının 4 katı kadar asıl, yedek ve öncelik hakkına sahip aday doğrudan 10.05. 2022 tarihinde Bölge Merkezimizde (Yunusemre Mahallesi / ERZURUM adresinde) saat 10.00 da noter huzurunda çekilecek kura sonucu belirlenecektir.

19 Nis 2022 - 09:18 - İşçi Alımı


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kamu İşçileri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamu İşçileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kamu İşçileri editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kamu İşçileri değil haberi geçen ajanstır.